• Головна
  • Вода в криницях деокупованих районів Броварщини вкрай небезпечна
08:00, 3 червня 2022 р.

Вода в криницях деокупованих районів Броварщини вкрай небезпечна

Вода в криницях деокупованих районів Броварщини вкрай небезпечна

Пити воду з приватних криниць у деокупованих районах Броварщини для немовлят – смертельно, для дітей і дорослих – вкрай небезпечно, повідомляє «Трибуна» з посиланням на фахівців відділення епідеміологічного нагляду.

Підвищений вміст нітратів в приватних криницях виявили у Великодимерській, Калитянській та Баришівській громадах, які перебували у ворожійокупації.

Крім того, спостерігається підвищений вміст нітратів і внеглибоких (до 18-20 метрів) приватних криницях та свердловинах мешканців Броварів

«Вживання води з наднормативним вмістом нітратів небезпечне для здоров’я людини. З ним безпосередньо пов’язане захворювання – водно-нітратна метгемоглобінемія в дітей до 3-х років»,– розповідає лікарка з загальної гігієни Віра Товстоног.

У групі підвищеного ризику немовлята віком до 1 року, яких вигодовують сумішами, приготовленими на воді з концентрацією нітратів понад 50 мг/дм³. Чутливі до нітратів також люди похилого віку.

Симптоми хвороби в дітейце посиніння ділянок навколо рота, рук і на стопах. Тому цю хворобу ще називають «блакитний синдром немовлят». У дітей може спостерігатися блювання, пронос, збільшення слиноутворення. Гостре нітратне отруєння у немовлят в 7–8 % випадків закінчується смертю.

«Дезінфекція не приводить до зниження показників нітратів у водівона знезаражує воду від патогенної мікрофлори. Звичайні фільтри також не очищують воду від нітратів», - додала фахівець.

Наразі у лабораторії роблять безкоштовний аналіз води для сімей, де є діти віком до 3-х років.

Довідки за телефоном:(04594) 4-20-37.

Читайте також:

У Броварському районі виявили сказ

Українці можуть отримати безоплатну медичну консультацію по телефону

Внаслідок воєнних дій 113 сімей Броварської громади потребують нового житла

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СУСПІЛЬСТВО #ВОДА #ОТРУЙНА #БРОВАРИ
Оголошення
live comments feed...