• Головна
  • Відстороненим від роботи українцям не платитимуть лікарняні
15:44, 6 листопада 2021 р.

Відстороненим від роботи українцям не платитимуть лікарняні

Відстороненим від роботи українцям не платитимуть лікарняні

Як повідомили у Фонді соціального страхування, допомоги за лікарняними листками не надаються працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов’язкового профілактичного щеплення проти COVID-19. Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків.

«Допомоги по тимчасовій втраті працездатності у вказаному випадку не фінансуються, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування покликані компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування. У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній», - наголошують в Соцстраху.

Нагадаємо, перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, визначено наказом МОЗ від 04.10.2021 № 2153. Так, на період дії карантину обов'язковим профілактичним щепленням від COVID-19 підлягають працівники:

1) центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;

2) місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;

3) закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2021 № 1096, з 8 листопада керівники державних органів (державної служби), підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, щодо яких визначена обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19 і які відмовились або ухиляються від їх проведення.

Виключенням є особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок.

Читайте також:

В Броварах поширюються чутки про померлого внаслідок вакцинації чоловіка

В «Борисполі» завдяки «SafeBorder» виявлено 350 підроблених COVID-сертифікатів

МОЗ: українці будуть вакцинуватися від коронавірусу щороку

Ковід наступає: в реанімації не вистачає ліжок

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СУСПІЛЬСТВО #КОВІД #ЩЕПЛЕННЯ #ЛІКАРНЯНИЙ #МОЗ #СОЦСТРАХ #БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ
Останні новини
Оголошення
live comments feed...