• Головна
  • На Київщині екоінспектори проведуть рейди та покарають паліїв листя
17:08, 15 вересня 2021 р.

На Київщині екоінспектори проведуть рейди та покарають паліїв листя

На Київщині екоінспектори проведуть рейди та покарають паліїв листя

Державна екологічна інспекція Столичного округу здійснить рейдові заходи, під час яких громадяни, які спалюють листя, отримають не лише попередження, а і адміністративні протоколи. Порушникам загрожують штрафи до 8 тисяч гривень.

Спалювання листя найбільше шкодить тим, хто його палить, тобто людям та всім тим, хто вдихає цей дим. За підрахунками, при згоранні 1 тони листя утворюється 9 кг мікрочастинок пилу, які під час вдихання осідають у дихальних органах людини, а також 3 кг чадного газу, який блокує постачання кисню до тканин. Разом з димом вивільняються пестициди та радіонукліди.

В тліючому без доступу кисню димі виділяється небезпечна хімічна сполука бензопірен, яка викликає онкологічні захворювання. При спалюванні листя виділяє вуглекислий газ, який посилює парниковий ефект та веде до пришвидшення потепління клімату.

Спалювання листя завдає непоправної шкодить навколишньому середовищу та мікроорганізмам, які збагачують ґрунт.

Українське законодавство забороняє спалювати листя. Згідно зі статтею 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено штраф, який може становити 8 тис. грн. Також спалювати листя і суху траву заборонено ст. 50 Конституції України, ст. 9, 12 Закону "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 16 Закону "Про охорону атмосферного повітря", п.п. 3.6.14, 3.7.4 "Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій", п.п.3.6, 6.4.2 "Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах", Законом "Про благоустрій у населених пунктах".

Державна екологічна інспекція Столичного округу

Читайте також:

На Броварщині протягом дня тричі гасили палаюче сміття та сухостій

На Бориспільщині серед ночі спалахнув будинок

У під’їздах п’ятьох будинків в Броварах виконають капітальний ремонт

Гірська громада припиняє надання послуги «Шкільний автобус» для дошкільнят

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ #ПАЛІЇ #ЛИСТЯ #РЕЙД
Останні новини
Оголошення
live comments feed...