• Головна
  • Наслідки карантину для автомобільних вантажоперевезень в Україні
Новини компаній
14:10, 15 травня 2020 р.

Наслідки карантину для автомобільних вантажоперевезень в Україні

Новини компаній

Ще в лютому 2020 року у планах Мінінфраструктури було рішення розвантажити автошляхи за рахунок залізничних і річкових вантажоперевезень. Однак коронавірус радикально змінив реальність благих намірів. На початок травня в Україні зафіксовано майже на 50% безробітних більше, ніж рік тому.

Суворі карантинні заходи майже не торкнулися автомобільних вантажоперевезень. Навпаки, активніше запрацювали служби доставки та вантажне таксі. Багато компаній переорієнтувалися на інших партнерів-вантажоперевізників. Начебто, особливих проблем і немає, але ...

Як живеться транспортній сфері у період карантину

Найбільш сильно позначилася карантин на пасажирських перевезеннях, відзначено зменшення попиту на 50%. Міжнародні вантажоперевезення, ймовірно, очікує падіння на 30-40%, на внутрішніх маршрутах - на 15-25%. У складній ситуації авіатранспорт - у разі відновлення повідомлень з червня, зменшення завантаження очікується вдвічі.

На залізниці падіння 5-20%, позитивна динаміка можлива лише при вантажоперевезеннях зерна, руди, металобрухту. Річкові перевезення прогнозують зростання на 10-15%, але цей ринок обмежений, оскільки на ньому працює всього 5-7 компаній.

Транспортні питання: перспективи розвитку автомобільних вантажоперевезень

Падіння попиту на вантажоперевезення виявляється лише частиною проблеми. Водії знаходяться під великою загрозою захворіти, так чи інакше, виникає дефіцит досвідчених водіїв. Підвищення цін на вантажоперевезення може обернутися відмовою клієнтів від дорогих послуг, низькі ціни виявляться нерентабельними для самих вантажоперевізників.

У сегменті автомобільних вантажоперевезень багато самозайнятих перевізників, які працюють у тіні - не менше 30%, тому точно прорахувати і спрогнозувати статистику неможливо. Турбулентна ситуація провокує невизначеність, криза неплатежів і криза довіри. Розвиток шахрайських схем загрожує втратами для чесних гравців.

Невідомо, які їхні реальні перспективи і скільки часу триватимуть обмеження. Єдиним надійним видом вантажоперевезень найближчим часом будуть різні сервіси доставки. Можливо, ця служба так сподобається клієнтам, що попит на неї залишиться і після того, як життя увійде у звичайне русло.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...