Партнерський матеріал
11:00, 5 травня 2020 р.
Олег Нитка: «Для ОТГ зараз надважлива наявність оперативної системи сповіщення населення»
Партнерський матеріал
У час пандемії та введення в Україні надзвичайної ситуації як ніколи є очевидною необхідність забезпечення ОТГ сучасними системами сповіщення. Про те, що це таке і чим вони важливі, спілкуємось з Олегом Ниткою, керівником ТОВ «Українське інформаційне агентство «Вуличне радіо», яке розробило фактично першу в Україні систему сповіщення населення.
– У чому суть вашої розробки і яка її доцільність?
– Давайте поясню. В Україні десятки років не вдосконалювали систему сповіщення на випадок надзвичайних ситуацій. У великих містах залишилися ще радянські рупори, які здатні передати звук сирени. Час від часу їх вмикають, щоб перевірити функціонування. Оце й усе. І чим ці рупори допомогли нам при пандемії? Нічим! Рупори здатні передати виключно звук самої сирени, а не мовлення. Діюча система сповіщення морально застаріла і відверто умовна. Наша ж система сповіщення населення дає можливість у випадку виникнення надзвичайної ситуації максимально оперативно і якісно повідомити про неї широке коло людей. Оскільки ми не лише передаємо звук сирени, а й оголошення, начитане диктором. Оголошення лунатимуть з гучномовців, які розміщені в місцях найбільшого скупчення людей. Програмний модуль обладнаний автономною батареєю, що дозволяє системі функціонувати впродовж 6 годин навіть у випадку знеструмлення. Також важливо, що уповноважені особи різних рівнів мають можливість самостійно записати звернення до жителів громади і вже через 5 хвилин воно транслюватиметься з гучномовців.
Ще в 2012 році було прийнято Кодекс цивільного захисту України, у якому чітко прописано, що в кожній громаді повинна бути створена централізована система цивільного сповіщення. І власне зараз є слушна нагода втілити в життя вимоги Кодексу. Тим паче, що обладнання, яке пропонує ТОВ «Українське інформаційне агентство Вуличне радіо», повністю сертифіковане і в рази дешевше від закордонних аналогів.
Можливості нашої розробки ми презентували у Департаменті цивільного захисту населення ДСНС України у Києві. Зараз тісно працюємо з ДСНС різних обласних центрів, презентуємо систему цивільного сповіщення під час навчань, які відбуваються для представників ОТГ, котрі відповідають за цивільний захист населення. У РНБО теж відзначили дочасність нашої розробки і рекомендували для її впровадження контактувати безпосередньо з органами місцевого самоврядування, що ми зараз і плануємо робити.
– Як можна використати систему в час епідемії, яка виявилася серйозною проблемою для багатьох керівників?
– Головна функція нашої системи – оперативне сповіщення. Скажімо, якби людям вчасно доносили необхідну інформацію, можна було б уникнути багатьох помилок, масової паніки та ажіотажу. Паніку зазвичай породжує брак інформування. Люди починають жити своїми тривогами, не керуючись логікою і здоровим глуздом.
Владі на місцях досить важко доносити інформацію до людей. Дехто з голів ОТГ почав працювати з жителями за допомогою соцмереж. Аналогічно діють окремі державні структури. Такі дії можна лише вітати. Ось тільки серед старшого покоління в малих населених пунктах мізерний відсоток тих, хто користується соцмережами. А для державних структур, як продемонструвала ситуація з пандемією, небезпеку в соцмережах несуть ще й коментатори. Скажімо, доволі часто свою думку в коментарях висловлюють нефахівці або люди, які зараз взагалі перебувають на закордонних заробітках і не знають, що саме відбувається в конкретний момент на даній території. При цьому вони можуть дезінформувати інших людей, які прийшли прочитати інформацію на офіційній сторінці державної структури і сприйняли інформацію з коментарів як правдиве джерело.
– А як же телебачення?
– Місцеві телеканали транслюють не в кожному населеному пункті. Всеукраїнські телеканали зараз навпаки нагнітають ситуацію, а про «глибинки» в сюжетах згадують лише тоді, коли там серйозні неприємності. Це ще більше залякує і дезорієнтує людей, тоді як головне завдання керівників на місцях - ці неприємності попередити.
У цьому їм ефективно допомагає наша система сповіщення населення. Адже, коли люди чують звернення від голови громади, від лікаря сільської амбулаторії, – довіра до почутого значно більша, ніж якщо якісь тези озвучує чиновник з Києва. Зрештою, коли застерігають зі столиці, то людям видається, що небезпека ще не на місці, що це десь далеко, і тоді частина жителів громади легковажно ставиться до засторог.
– Де вже працює Ваше обладнання?
– Наші системи сповіщення встановлені в Тернополі, Івано-Франківську, Хмельницькому, Чернівцях, Рівному, Умані, Кропивницькому, Старокостянтинові. У цих містах завдяки створеній системі сповіщення систематично звучать важливі повідомлення від керівників громад, поради від МОЗ, необхідні контактні телефони, максимум корисної інформації, потрібної людям зараз. Керівники оперативно інформують жителів свого міста про прийняті рішення, пояснюють їм алгоритм дій. Жителі громад завдяки регулярному інформуванню розуміють, як діяти в певних ситуаціях, знають, що вони захищені, що про них не забули.
– В окремих громадах для сповіщення почали використовувати поліцейських, які транслюють звернення до людей з динаміків автомобіля…
– Це теж варіант, правда більш затратний і менш ефективний, адже інформацію можуть почути не всі - автомобілів не так вже й багато, щоб використовувати їх регулярно як рупори. Наша ж система сповіщення може одномоментно донести повідомлення до жителів усіх населених пунктів ОТГ. І звучатимуть ці повідомлення регулярно, при потребі – навіть 30 разів на годину.
При цьому, що дуже важливо, система забезпечує оперативність. Керівнику ОТГ достатньо записати своє звернення і вже через 5 хвилин воно лунатиме з динаміків. Це може врятувати життя не лише у час пандемії, а також в інших непередбачуваних ситуаціях, зокрема в час природних катаклізмів, таких як паводки чи землетруси; буде корисною для громади і в мирний час.
При потребі інформацію можна вивести в ефір навіть вночі. Частина найпоширеніших інцидентів, які є в класифікаторі надзвичайних ситуацій, такі як радіаційне чи хімічне забруднення, теракт, природні катаклізми, - вже прошиті в системі. Залишається лише натиснути кнопку. Відразу прозвучить сирена і після цього пролунає необхідне оголошення, начитане професійним диктором. Користування системою є досить просте. Звернення можна начитати навіть на мобільний телефон. І вже невдовзі його почує вся ОТГ. Ми забезпечуємо монтаж і технічний супровід. У містах, які встановили систему, вже давно визнали її переваги. А зараз керівники як ніколи вдячні, що у них є можливість оперативно доносити до людей усю надважливу інформацію.
Запрошуємо керівників ОТГ до співпраці. Ми знаходимось у м.Тернопіль, контактний телефон (067)340-49-59
Сайт системи сповіщення "Вуличне радіо" - https://vulradio.com/systema-spovishchennia/
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:47
10 грудня
11:53
10 грудня
Чому MONPARK цієї зими стане улюбленим місцем у Києві
Новини компаній
09:00
10 грудня
19:48
6 грудня
Оголошення
11:16, 10 грудня
15:18, 2 грудня
09:21, Вчора
13:31, 1 грудня
10:37, 30 листопада
9
live comments feed...