• Головна
  • Нацбанк вводить в обіг монету у 10 грн
10:36, 30 квітня 2020 р.

Нацбанк вводить в обіг монету у 10 грн

Нацбанк вводить в обіг монету у 10 грн

В середу, 29 квітня, Національний банк України повідомив про введення в обіг монети у 10 гривень. Нацбанк подбав про максимальну зручність обміну відповідних банкнот на нові монети – громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти на обігові монети. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами цього номіналу. Поступово, у результаті природного зношення, 10-гривневі банкноти будуть замінюватися в обігу монетами.

«Це частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес», – вказано в повідомленні НБУ.

Завдяки комплексним змінам, номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального розміру – 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

Отож, з 03 червня 2020 року монети номіналом 10 гривень стануть дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках.

Читайте також:

Українців зобов’язали звітувати про грошові перекази

В Україні можуть запустити масову діагностику для виявлення антитіл до COVID-19

В Україні все ж відкриють продовольчі ринки

Послаблень не буде: карантин продовжили

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МОНЕТИ #ГРОШІ #ГРИВНІ #БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ
Оголошення
live comments feed...