• Головна
  • Лікар центральної клініки Нью-Йорку розповів, як знизити ризик зараження COVID-19 на 99%
13:58, 6 квітня 2020 р.

Лікар центральної клініки Нью-Йорку розповів, як знизити ризик зараження COVID-19 на 99%

Лікар центральної клініки Нью-Йорку розповів, як знизити ризик зараження COVID-19 на 99%

Лікар Дейв Прайс з центральної клініки Нью-Йорка вже більше місяця приймає пацієнтів з COVID-19. Медик вирішив розповісти зрозумілою та доступною мовою, що ж таке коронавірус, яким шляхом він насправді передається і як убезпечити себе від зараження.

«Наш госпіталь приймає близько 20% всіх пацієнтів в COVID-19 в Нью-Йорку. Мета мого виступу - не налякати, а розповісти про цю хворобу так, щоб знизити страх і додати упевненість.

Як заражаються COVID-19?

У переважній більшості це тривалий контакт із зараженою людиною або тим, хто знаходиться в інкубаційному періоді. Практично 99,9% заражень відбувається в результаті фізичного контакту руками із зараженою поверхнею і потім фізичного дотику до свого обличчя - очей, носа або рота. Як показують спостереження, заразитися через повітря можна тільки перебуваючи з інфікованою людиною на близькій відстані протягом тривалого часу - 15-30 хвилин.

Що потрібно зробити, щоб не заразитися

1. Постійно стежити за тим, де ваші руки в даний момент і чи чисті вони. Необхідно постійно використовувати санітайзер. Зайшов у ліфт і натиснув на кнопку - санітайзер. Відкрив двері - санітайзер. Якщо немає санітайзеру, всі дії можна зробити ліктем. Щоразу після того, як ми торкнулися поверхні, до яких могли торкатися інші люди, дезінфікуємо або миємо руки.

2. Не чіпати обличчя руками, усвідомлено стежити за цим. Ми весь час чіпаємо лице, навіть не помічаючи цього. Ви з кимось привіталися за руку, не знаючи, що ця людина хворіє COVID-19, а потім доторкнулися до обличчя? Все - ви теж захворіли!

Як себе натренувати в цій усвідомленості? Один із способів - почати носити маску. Ідея не в тому, що вона захистить вас від зараження, а саме в тому, щоб навчитися не чіпати обличчя. Причому, це може бути будь-яка маска (можна просто пов'язати хустку на обличчя) - це буде працювати в якості тренажера.

Два цих пункти разом: тримати руки чистими і не торкатися обличчя - неймовірно потужні способи захисту. Вони будуть ефективні в 99,9% випадків.

3. Вам не потрібен респіратор. У госпіталі я ношу респіратор, тільки коли я в кімнаті з пацієнтом, і ми робимо спеціальні процедури, які викликають у пацієнта кашель для очищення дихальних шляхів від надлишку слизу. Весь інший час я ношу звичайну маску. Зараз в нашому госпіталі немає жодного випадку зараження серед медперсоналу. У звичайних умовах: на вулиці, в магазині респіратори не потрібні.

4. Соціальна дистанція. Тримайте дистанцію в 1,5-2 метра один від одного. Це не дуже складно і не так уже й змінює наше життя.

Коли ви розумієте, що єдиний спосіб, яким ви можете заразитися, це коли ви брудними руками чіпайте обличчя або коли ви занадто близько перебуваєте до хворої людини протягом тривалого часу, то це усуває зайві страхи і дає колосальне полегшення.

Що робити, якщо ви захворіли?

Якщо у вас температура, ізолюйте себе від інших членів сім'ї. Всі члени сім'ї повинні почати слідувати тим же чотирьом правилам всередині домашнього простору. Якщо можливо, ізолюйте хворого в окремій кімнаті. Якщо хворому потрібно вийти зі своєї кімнати, наприклад, щоб поїсти - йому необхідно спочатку помити руки і надіти маску. Після їжі все поверхні, до яких він доторкнувся, необхідно продезінфікувати. Важливо не створювати тривалого контакту.

Є два винятки з цього припису: якщо у вашій родині є людина з підвищеними ризиками, наприклад, дуже літня людина або хтось, хто недавно проходив хіміотерапію, то краще ізолювати цю людину в окремому приміщенні, щоб виключити для нього абсолютно всі контакти з хворими.

Часті питання від пацієнтів:

Коли їхати в лікарню?

Відповідь одна - якщо у вас утруднене дихання.

Інші випадки:

У мене температура - НІ!

Мені здається, у мене коронавірус - НІ!

Я здав тест і у мене підтверджений коронавірус - НІ!

У мене постійні болі в горлі - НІ.

Чи можна виходити на вулицю?

Так! Будь ласка! Але необхідно лише дотримуватися вищевказаних правил. Дезинфікуйте руки після контакту з поверхнями і не чіпайте обличчя. Коли ви гуляєте в місті - не підходьте до інших людей ближче, ніж на 2 метри. Але вітайтеся! Посміхайтеся! Ніхто нікого не заразить, просто вийшовши на вулицю. Єдине застереження: не починайте зневажливо ставитися до цього нового режиму взаємодії з оточуючими світом. Проблема полягає в тому, що коли людям кажуть, що можна робити певні речі, люди розслабляються і нехтують правилами.

Чи потрібно дезінфікувати продукти, принесені з магазину?

Якщо ви живете в місті, де багато хворих, це хороша ідея. Якщо доставку приносить постачальник, хороша ідея попросити його залишити продукти за дверима. А потім надіти рукавички і продезінфікувати поверхню упаковок, які будуть залишатися в будинку. Я думаю - це розумний рівень безпеки.

Про ліки

У нашому госпіталі ми більше не використовуємо ібупрофен. Було кілька досліджень, які підтвердили, що ібупрофен погіршує стан хворих. У разі захворювання приймайте ацетамінофен (парацетамол).

Які прогнози можна зробити зараз?

Швидше за все, соціальна ізоляція триватиме від 3 до 9 місяців. Це довго. Але досвід усіх великих міст, які пережили найсильніші спалаху пандемії, говорить про те, що перше, що необхідно зробити - це знизити кількість хворих, щоб уникнути переповнення лікарень.

Я думаю, що самоізоляція - це такий феномен, який потрібно просто прийняти як спосіб існування на найближчі кілька місяців. Зараз, коли ви знаєте правила поведінки, немає підстав для паніки. Це просто новий спосіб взаємодії один з одним і з навколишнім світом.

Головне - звикнути до нових правил. Як тільки правила входять в звичку, нові норми вже не здаються такими важкими і страшними.

Читайте також:

Броварську лікарню відвідав головний санітарний лікар України

Уряд ввів обов’язкову самоізоляцію для людей старше 60-ти років

Блог лікаря Крайового: в броварській лікарні кварцують людей?!

В Київській ОДА допускають обмеження в’їзду та виїзду з Борисполя

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ #КОРОНАВІРУС #КАРАНТИН #ЛІКАР #САМОІЗОЛЯЦІЯ
Оголошення
live comments feed...