11:02, 29 березня 2020 р.
Блог броварського лікаря: Василь Крайовий про медичне сортування в умовах епідемії
Учора був в своїй місцевій лікарні, деякі «бумажки» треба було занести. Дивлюсь, біля адмінкорпусу палатки стоять. Між корпусами теж. Стало спокійніше за себе і за усіх нас. Бо розумію, що робота організовується правильно і до можливого потоку пацієнтів ми будемо готові.
Думаю доречним буде розказати вам, мої дорогі друзі, прописні істини та власні роздуми про роль медичного сортування в умовах масового надходження пацієнтів.
Я не «відкриваю Америку». Це все давно відомо усім лікарям, ми це вивчали на курсі Медицини катастроф в інститутах.
Засновником системи медичного сортування був Микола Іванович Пирогов (геній свого часу‼ Та що там‼ І нашого часу теж‼) Саме він додумався внести принципи чіткі та зрозумілі у роботу лікаря, яка завжди вважалася більше творчістю аніж наукою.
Пирогов так описував переповнені перев’язочні пункти в Севастополі: «Если врач в этих случаях не предположит себе главной целью прежде действовать административно, а потом уже врачебно, то он совсем растеряется и ни голова его, ни руки не окажут помощи». Геніально!
Це саме те, що могло нас чекати, за умови відсутності адекватного медичного сортування в умовах відносної нестачі медичних кадрів.
Про сортування в нашій ситуації зрозумілими словами:
Основних задач буде 2:
- розділити потоки інфікованих та неінфікованих пацієнтів;
- розподіляти інфікованих за ступенем тяжкості.
Сортування має бути багатоступінчастим і реалізовуватись на кожному з етапів: «швидка» - сортувальний пункт - відділення лікарні.
І на кожному з цих етапів вирішується найважливіше питання: кому буде надаватись допомога в першу чергу.
Для чого я це розписую⁉
Бо без цих знань у простого населення ми матимемо хаос, а не сортування‼ Треба зрозуміти, що основною категорією, якій будуть надавати активно допомогу, будуть пацієнти середнього ступеню тяжкості. Тяжкими і легкими на пункті займатись майже не будуть: перші - це буде задача реанімації, а другі могли б і вдома сидіти самоізолювавшись, але паніка їх обов‘язково пожене в лікарні.
Я сподіваюсь, що ви, мої дорогі, рознесете цю інформацію серед своїх знайомих і друзів.
А я додам в свій месидж таке: якщо у тебе лише підвищена температура, можливо кашель чи закладений ніс - не біжи нікуди‼ Не рознось заразу‼ Подумай про ближніх та самоізолюйся. Подзвони сімейному лікарю, постав його до відома. Не кричи і нічого не вимагай. Лікарі вже достатньо наслухались за останні пару десятиліть. Специфічного лікування немає, але пам‘ятайте, що~ 81% тих, хто захворіє, перенесуть хворобу в легкій формі. Не заважайте нам подбати про інші 19%.
Мийте ручки і будьте здорові!Прості речі зараз дійсно рятують життя.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:00
10 вересня
19:00
9 вересня
Прописка в Києві для громадян інших міст України
Новини компаній
09:00
6 вересня
Відьомський чар на даху ТРЦ Gulliver – Христина Соловій запрошує на сольний концерт 13 вересня у Києві
Новини компаній
17:00
5 вересня
Знаки Зодіаку з десятків тисяч хризантем: в "Сімейному екопарку "Ясногородка" стартує виставка квітів
Новини компаній
11:00
4 вересня
14:08
29 серпня
Оголошення
live comments feed...