• Головна
  • Броварчан штрафуватимуть за втручання в роботу систем опалення та водопостачання
07:46, 6 листопада 2019 р.

Броварчан штрафуватимуть за втручання в роботу систем опалення та водопостачання

Броварчан штрафуватимуть за втручання в роботу систем опалення та водопостачання

Броварський виконком прийняв рішення про розширення переліку службових осіб КП «Броваритепловодоенергія», які мають право скласти протокол про адміністративне порушення.

Працівники саме цього підприємства найчастіше фіксують адмінпорушення (встановлення додаткових секцій радіаторів, встановлення приладів не за проектом,самовільно збудовані «теплі підлоги», тощо), за наступними статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі за текстом – КУАПП): ст. 103-1, ст. 103-3 і 150.

Порушення, яких стосуються вказані статті КУАПП:

Стаття 103-1 КУАПП стосується самовільного використання з корисливою метою електричної або теплової енергії, гарячої або питної води без приладів обліку (мова йде про самовільне приєднання до мереж без належного оформленого дозволу та лічильника). А також ця статтязастосовується при досить поширеному порушенні – втручанні в роботу (умисне пошкодження) приладів обліку та будь-яких порушеннях правил користування електричною, тепловою енергією, гарячою або питною водою. Штраф за такі дії – від 170 до 850 грн для фізичних осіб та від 510 до 1360 грн для посадових осіб.

Стаття 103-3 КУАПП  стосується:

-приєднання будівель до зовнішніх теплових мереж, водопровідних мереж та мереж гарячого водопостачання без приладів обліку тепло-, водопостачання та гарячої води. Таке порушення тягне накладання штрафу на посадових осіб від 1700 до 3400 грн.

-самовільний демонтаж, умисне знищення, пошкодження, втручання у роботу вузла комерційного обліку (лічильника). Порушення тягне накладання штрафів на громадян від 850 до 3400 грн, на посадових осіб – від 3400 до 4250 грн.

-створення перешкод для доступу посадової особи – виконавця комунальної послуги, до вузла комерційного обліку (лічильника). Таке порушення може призвести до штрафу для фізичної особи від 850 до 2550 грн, на посадових осіб – від 3400 до 4250 грн.

Також під дію цих статей підпадає таке правопорушення, як пошкоджена (зірвана) пломба лічильника або будь-які інші умисні втручання в роботу приладу обліку.

Стаття 150 КУАПП використовується працівниками ЖЕКів та управляючих компаній, які обслуговують житлові будинки, і стосується вона самовільних перепланувань або переобладнань житлових будинків та окремих приміщень. У тому числі – втручання в інженерне обладнання.У випадку КП БТВЕ – це, переважно, втручання в роботу мереж водо- та теплопостачання.

Після складання посадовими особами комунального підприємства протоколів про адміністративне порушення, їх розгляне адміністративна комісія при виконкомі, яка і визначить розмір штрафу за кожне правопорушення.

Трибуна Бровари

Читайте також:

Частина Броварів залишилась без опалення

Графік відключення електроенергії в Броварах в листопаді

Верховна Рада встановила штрафи за перевезення дітей без автокрісел

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ #ШТРАФ #ОПАЛЕННЯ #ВОДОПОСТАЧАННЯ #КП
Оголошення
live comments feed...