• Головна
  • Верховна Рада України скасувала депутатську недоторканність
16:15, 3 вересня 2019 р.

Верховна Рада України скасувала депутатську недоторканність

Верховна Рада України скасувала депутатську недоторканність

3 вересня, під час другої сесії Верховної Ради 9-го скликання, народні депутати проголосували за закон про зняття депутатської недоторканності. Законопроект №7203 Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) підтримали 373 нардепи. 

Ним передбачено виключення зі статті 80 Конституції положення, що гарантує парламентаріям депутатську недоторканність, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради. 

Таким чином, у статті 80 Конституції залишиться лише норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

“Я хочу вкотре розвіяти усі міфи та усі політичні маніпуляції: у депутатів зберігається індемнітет. Вони не будуть нести відповідальність за політичні рішення, за голосування чи будь-які політичні і публічні виступи. Мова про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності”, - підкреслив Володимир Зеленський.

Читайте також:

Нацбанк вводить в обіг нову пам’ятну монету

В Україні запрацювала «гаряча лінія» з попередження суїцидів

Офіс Президента України: «Звільнення утримуваних осіб триває» (оновлюється)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КОНСТИТУЦІЯ #ЗАКОН #НЕДОТОРКАНІСТЬ #ДЕПУТАТИ #БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ
Оголошення
live comments feed...