Мешканка Броварщини захворіла на ботулізм через сушену рибу

Мешканка Броварщини захворіла на ботулізм через сушену рибу, Головний редактор

Кілька тижнів тому мешканка Великої Димерки, перебуваючи в смт Срібне, що на Чернігівщині, придбала сушену рибу у невідомого продавця. Після вживання продукту у неї з’явилися типові для ботулізму симптоми: постійна сухість у роті та горлі, дискомфорт у кишечнику, нудота, пронос, слабкість, а також – погіршення зору.

З часом симптоми лише наростали, проте до лікарів постраждала звернулася лише через три доби – спочатку до сімейного у Великій Димерці, звідки пацієнтку направили до інфекційного відділення броварської лікарні. Там їй поставили діагноз «ботулізм» під запитанням. Цей випадок став першим у 2018-19 роках на Броварщині.

Навіть за підозри на ботулізм хворому вводиться протиботулістична сироватка або анатоксин. Після введення дози анатоксину потерпілій стало краще, і вже до цієї п'ятниці її мають виписати з лікарні, зазначає представниця броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Ольга Строй.

Фахівець наголосила, що нині в Україні нема проблем із препаратами проти ботулізму, які є дуже дорогими. Держава їх закуповує і надає безкоштовно. Раніше пацієнти та їхні родичі змушені були шукати сироватку чи анатоксин самотужки.

Трибуна Бровари

Читайте також:

Фотофакт: в «АТБ» продають в’ялену рибу з пліснявою

Через борг у 120 мільйонів Бровари можуть залишитися без тепла взимку

До уваги осіб з інвалідністю: з червня розпочалися виплати щорічної грошової допомоги

БРОВАРИ БОТУЛІЗМ РИБА ВАКЦИНА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі