У Броварах встановлять пам’ятник Броварській козацькій сотні

Фото: Ангеліна Козлова, Головний редактор
Фото: Ангеліна Козлова

Перед броварською прокуратурою на місці поваленого Леніна встановлять пам’ятник Броварській козацькій сотні. Начальниця відділу культури Катерина Мелікова повідомила, що автором та ініціатором ідеї став відомий місцевий краєзнавець Володимир Гузій. 

У ході національно-визвольної війни українського народу в складі Київського полку перебувала Броварська сотня, чисельність якої становила 53 реєстрових козаків, більшість з яких згинуло в кровавих битвах.

Тому Володимир Гузій  вважає за потрібне увічнити пам’ять про історично доведений факт існування та військової відваги  Броварської козацької сотні. На засідання конкурсної комісії надійшла лише одна пропозиція від члена спілки художників, скульптора Олексія Пергаменщика. Доповідачем та співавтором проекту був керівник творчої спілки при «Братерстві бджолярів України» Даниленко М.В. Вони надали не лише масштабну модель, а також представили фотомакет вигляду пам’ятного знака.

Фото: Ангеліна Козлова

«Ідея красива і вона перегукується із сучасністю: є розуміння, що цей пам’ятний знак буде присвячений усім борцям за незалежність України, і саме такий підпис буде на ньому. Знак буде символізувати наступність поколінь: від часів козацтва до наших днів, до учасників Революції Гідності та учасників АТО», –  підсумувала Катерина Мелікова.

Зараз у творчого проекту буде стадія виготовлення проектно-кошторисної документації та її експертизи. Орієнтовно, пам’ятний знак заввишки 2,6 м коштуватиме близько 200 тис.грн. Його виготовлять із каменя. 

Трибуна Бровари

Читайте також: До уваги осіб з інвалідністю: з червня розпочалися виплати щорічної грошової допомоги

«Загуляв з растаманами»: броварчанин, що зник після рок-концеру, повернувся додому

Українських абітурієнтів зобов'яжуть знати англійську на рівні В1

ПАМ'ЯТНИК ПРОКУРАТУРА БРОВАРИ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі