• Головна
  • Нові правила поводження з побутовими відходами
09:47, 12 травня 2019 р.

Нові правила поводження з побутовими відходами

Нові правила поводження з побутовими відходами

З 1 травня 2019 року вступили в силу нові Правила надання послуг із поводження з побутовими відходами, затверджені постановою Кабінету Міністрів України №318 від 27 березня 2019 року.

Відповідно до Закону України «Про відходи», в поняття «поводження з відходами» включено не тільки їх вивезення на полігон, а й дії, спрямовані на їх зберігання, перевезення, сортування, обробку,переробку, утилізацію, видалення, знешкодження та захоронення.

Нова редакція Закону покладає додаткові зобов’язання й на споживачів послуг. Тепер власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі джерел утворення побутових відходів мають збирати побутові відходи роздільно.

Нові договори про надання послуг поводження з побутовими відходами обслуговуючі організації –управителі або ОСББ/ЖБК мають переукласти з виконавцями послуги протягом року, тобто до 1 травня 2020 року.

У договорі нового зразка про надання послуг поводження з відходами передбачається, що виконавець повинен вивозити тверді, великогабаритні, ремонтні й рідкі (з вигрібних ям) відходи. У тому числі він повинен технологічно правильно вивозити вміст контейнерів для роздільного збору сміття.

За новими правилами, на вивезення кожного виду побутових відходів будуть діяти окремі тарифи, які затверджуються на вивезення твердих побутових, великогабаритних, ремонтних, рідких, небезпечних відходів. Сумарно платити доведеться більше, ніж раніше, оскільки в тариф включать не тільки саме вивезення сміття, але ще й витрати на його переробку та утилізацію.

Але можна й заощадити. Так, можна вивозити фактично безкоштовно розсортовані відходи: скло, пластик, папір тощо. Це не враховуватиметься при нарахуванні плати за обсяг сміття, що вивозиться. Не враховуватиметься і вартість операцій поводження з роздільно зібраними (відсортованими) корисними компонентами відходів.

Якщо біля будинку будуть розміщені тільки контейнери для змішаного сміття, кожному мешканцеві доведеться сплачувати за його вивезення. Але при наявності баків для роздільного збору сміття – як мінімум половина цього сміття буде викидатися в них і, таким чином, оплачувати можна вдвічі менший обсяг відходів.

Розсортовані ж відходи вивозитимуться безкоштовно. Така «знижка» зроблена через те, що постачальник послуги з вивезення сміття може отримати певний дохід, якщо здасть розсортовані відходи як вторинну сировину. Тим самим покриє свої витрати на транспортування цього сміття до місця переробки.

Управління ЖКГ Броварської міськради

Читайте також:

Куди броварчанам скаржитись на водіїв автобусів, сміття або аварійні ліфти?

Броварчанок запрошують взяти участь у конкурсі на кращі жіночі ініціативи

Броварські породіллі отримали подарунки від Червоного Хреста Німеччини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ СМІТТЯ ВІДХОДИ СОРТУВАННЯ

Коментарі

Оголошення
live comments feed...