08:40, 21 квітня 2019 р.
Вербна Неділя: історія, традиції, прикмети
Вербна Неділя є одним з головних свят у християнстві. Дату відзначають за сім днів до Великодня. У цей день православні християни святкують вхід Ісуса Христа в Єрусалим. Згідно з переказами, цього дня Ісус відвідав Єрусалим, а місцеві жителі зустрічали його, коли він в'їжджав у місто на віслюці, вистилаючи дорогу пальмовими гілками і викрикуючи «Осанна!». Таким чином, Ісуса народ визнав Месією, а також це подія - символ входу сина людського до Раю.
В Україні не ростуть пальми, тому традиційно святять гілочки, які розпускаються одними з перших, – вербові. У Вербну неділю не варто займатися напруженими справами, довго прибиратися в будинку, наводити порядки.
В цей період все ще триває Великий піст. Тому у Вербну неділю, як і в інші дні посту, варто відмовитися від розваг, від зловживання алкоголем та масових розважальних заходів. Але на свято можна дозволити собі трохи риби, додати в їжу олію і випити келих червоного вина. Вважається, що у Квітну неділю не можна готувати гарячі страви.
Давні вірування стверджують, що в день свята не можна виганяти худобу на пасовища – буде хворіти. Досі існує прикмета, що якщо вітер у цей день дме сильно, то літо буде вітряним. Спокійна та ясна погода на Вербну Неділю – до багатого врожаю, а заморозки вночі – до хороших ярових хлібів.
Читайте також:
Долучіться до Всеукраїнської акції «Серце до серця»
Броварчан закликають допомогти у реконструкції казкових скульптур
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:47
10 грудня
Оголошення
live comments feed...