• Головна
  • Олександрів день: історія та прикмети
08:00, 28 березня 2019 р.

Олександрів день: історія та прикмети

Олександрів день: історія та прикмети

Свято отримало назву на честь двох святих мучеників Олександрів, пам'ять яких святкується в цей день разом з пам'яттю Агапія і ще п'яти мучеників, які постраждали за віру в 4 столітті.

Олександр Сидкий живв 3 столітті і був ієреєм. Правитель Антонін засудив його до тортур за відкрите сповідання християнської віри. Але мученик переніс всі муки, але потім його стратили, відрубали голову. Примітно в цій історії те, що Антонін після страти не зміг зробити навіть кроку, він поплатився страшними конвульсіями і смертю.

У цей день наші предки чекали, що прилетять перші чайки. Це означало, що вже стало досить тепло і можна йти в ліс. Але лісу все одно побоювалися, бо якраз був розпал «вовчих весіль», коли ці звірі стають агресивними і нападають на людину.

Приказки та прикмети:

На заході сонце яскраве – до дощових днів.

Горобці розчирікались – до теплої ясної погоди.

Якщо після прильоту чайки починають плескатися у воді, значить погода погіршиться. Якщо не хлюпочуться, то настане тепло і почнеться льодохід.

Голова засвербіла – ідуть дрібні проблеми.

Народжені 28 березня мають запальний, недовірливий характер і гострий, як у звіра, слух. З них виходять відмінні лісники. Носити їм слід цитрин або бурштин.

Читайте також: «Весняний двомісячник благоустрію»: час причепурити наше місто

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ
Оголошення
live comments feed...