• Головна
  • Прощена неділя: звільніть своє серце від образ
11:03, 10 березня 2019 р.

Прощена неділя: звільніть своє серце від образ

Прощена неділя: звільніть своє серце від образ

Сьогодні, в останній день перед початком великого посту, православні та греко-католики відзначають Прощену неділю. В цей день потрібно відпустити всі образи, налагодити стосунки з рідними, друзями і знайомими, колегами, сусідами та іншими людьми.

За традицією в останній день Масляної можна пекти млинці і їсти молочну їжу, але тільки до сходу першої зірки. При цьому залишки святкової їжі спалювали або віддавали худобі, посуд ретельно мили. В кінці свята урочисто спалювали опудало Масляної, а отриманий попіл розсипали по полях.

Що не можна робити в Прощену неділю:

Алкоголь в цей день вживати вже забороняється, як і м'ясні продукти. Сьогодні не можна злитися, сваритися, згадувати образи, хоча вам напевно про них нагадають. У Прощену неділю не можна також займатися важкою роботою, слід відмовитися від прибирання, прання і інших справ по дому, але готувати не забороняється.

Як правильно вибачатися?

Просіть пробачення щиро. Навряд чи людина зможе вас пробачити, якщо почує в голосі фальш і нещирість. Якщо ви не відчуваєте своєї провини і не покаялися, краще взагалі не вибачайтеся. Не завжди правильно ставити себе на місце людини, яку ви образили, тому що так ви починаєте судити її по собі. Ми ніколи не знаємо, які саме слова можуть зачепити співрозмовника. Не ставте умов. Не можна починати вибачення з "Пробач, але...", адже "але" перекреслює всі попередні слова і робить прохання про прощення схожим на спір.

Щире каяття допоможе вам розпочати піст з доброю душею, та зустріти Великдень з чистим серцем.

Читайте також: Долучіться до прекрасного: В Броварах проходить виставка джутової філіграні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ СВЯТО ПРОЩЕНА НЕДІЛЯ
Оголошення
live comments feed...