• Головна
  • Що повинні знати броварчани про новації подання декларації про доходи
14:08, 22 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Що повинні знати броварчани про новації подання декларації про доходи

Що повинні знати броварчани про новації подання декларації про доходи

Декларації про доходи зобов’язали подавати українців, які працюють на приватних осіб і отримують винагороду за роботу без участі податкових агентів, — хатніх робітниць, садівників, нянь, гувернанток, будівельників, водіїв.

Податкові агенти — це всі підприємства, підприємці, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність. Вони нараховують і виплачують фізособам заробітну плату, гонорари, винагороди за разову роботу, дивіденди, премії.

Подати декларацію повинні люди, які торік отримали інвестиційні активи — доходи від продажу цінних паперів, корпоративних прав. До того ж не має значення, кому були реалізовані такі активи — фізичній чи юридичній особі.

До цієї когорти від цього року тепер належать і репетитори-викладачі, що не є підприємцями. Їх також зобов’язали декларувати доходи. На їхні доходи накладатимуть податок у розмірі 18% і вираховуватимуть 1,5% військового збору, — повідомили у Державній фіскальній службі.

Подати податкову декларацію і сплатити податок треба до 1 травня 2019 року за місцем податкової реєстрації за рік.

Також цьогоріч потрібно задекларувати доходи тим українцям, які їх отримали не від податкових агентів — юросіб, ФОПів. Також декларуються іноземні доходи, доходи від оренди майна, інвестиційний прибуток від операцій із цінними паперами, доходи у вигляді суми боргу, прощеного кредитором, спадщина.

Декларацію можна подати в режимі онлайн, застосувавши електронний підпис, через уповноважену особу, особисто за місцем реєстрації в податковому органі, відправивши рекомендований лист із повідомленням про доставку не пізніше ніж за 5 днів до кінцевого строку декларування. Для підприємців — через електронний кабінет.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#декларація #доходи #репетитори #водій #хатня робітниця #садівник
Оголошення
live comments feed...