Що повинні знати броварчани про новації подання декларації про доходи

Що повинні знати броварчани про новації подання декларації про доходи

Декларації про доходи зобов’язали подавати українців, які працюють на приватних осіб і отримують винагороду за роботу без участі податкових агентів, — хатніх робітниць, садівників, нянь, гувернанток, будівельників, водіїв.

Податкові агенти — це всі підприємства, підприємці, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність. Вони нараховують і виплачують фізособам заробітну плату, гонорари, винагороди за разову роботу, дивіденди, премії.

Подати декларацію повинні люди, які торік отримали інвестиційні активи — доходи від продажу цінних паперів, корпоративних прав. До того ж не має значення, кому були реалізовані такі активи — фізичній чи юридичній особі.

До цієї когорти від цього року тепер належать і репетитори-викладачі, що не є підприємцями. Їх також зобов’язали декларувати доходи. На їхні доходи накладатимуть податок у розмірі 18% і вираховуватимуть 1,5% військового збору, — повідомили у Державній фіскальній службі.

Подати податкову декларацію і сплатити податок треба до 1 травня 2019 року за місцем податкової реєстрації за рік.

Також цьогоріч потрібно задекларувати доходи тим українцям, які їх отримали не від податкових агентів — юросіб, ФОПів. Також декларуються іноземні доходи, доходи від оренди майна, інвестиційний прибуток від операцій із цінними паперами, доходи у вигляді суми боргу, прощеного кредитором, спадщина.

Декларацію можна подати в режимі онлайн, застосувавши електронний підпис, через уповноважену особу, особисто за місцем реєстрації в податковому органі, відправивши рекомендований лист із повідомленням про доставку не пізніше ніж за 5 днів до кінцевого строку декларування. Для підприємців — через електронний кабінет.

декларація доходи репетитори водій хатня робітниця садівник
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі