11:15, 26 грудня 2018 р.
"Розливайки" на Короленка прикриває влада?
П’яні крики, лайки, бійки, крадіжки, справляння потреб під вікнами та під’їздами, – і це далеко не ввесь перелік «благ», які отримують мешканці сусідніх будинків від клієнтів трьох «розливайок» на ринку на вул. Короленка. Натомість власники «закладів ресторанного типу» за це не переймаються, як і сам власник ринку, адже кожен зі свого бізнесу отримує непоганий прибуток. А міська влада залишається бездіяльною. Повідомляє Трибуна Бровари.
Ринок ТОВ «СБС» по вул. Короленка, 72 за даними публічного реєстру – у власності ТОВ «СБС» (засновник – Андрій Фіщев). Працює ринок щодня з 9:00 до 19:00, крім понеділка. Та ще задовго до 9 год біля трьох торгових точок (особливо біля №323), черги: там продають спиртне на розлив.
Як розповідають очевидці – мешканці сусідніх із ринком будинків № 68 та70 – після прийнятих доз між нетверезими «сумнівними особами» виникають сутички з лайками, матюками та бійками. Часом після таких розбирань скривавлених чоловіків чи жінок забирає поліція або «швидка». Раніше очільник Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк пропонував скасувати безкоштовний перший день лікування для осіб, які надходять у нетверезому стані, аби не потурати залежним від алкоголю, але його пропозицію на оперативній нараді не підтримали.
Такі «спектаклі» продовжуються біля «розливайок» протягом усього дня. Окрім цього, за словами мешканців сусідніх будинків, нетверезі особи здійснюють крадіжки з автівок, які стоять під будинками, а також відкрито справляють потребу прямо під вікнами і в під’їздах. Часом зовсім безсоромно оголюються.
Куди тільки люди не зверталися за останні два роки: до адміністрації ринку, в поліцію, мерію, ГУ Держпродспоживслужби в Київській області. Однак,«віз і нині там».
Екс-виконуючий обов’язки начальника спецвідділу з контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном містаОлег Єжаков розповів, що наприкінці 2017 року намагався закрити ці «розливайки», однак власник ринку Андрій Фіщев пообіцяв, що після нового року підприємцям, які продають на розлив алкоголь, оренди не продовжить. Але свого слова не дотримав. Після письмових скарг мешканців на ім’я міського голови, за словами Олега Єжакова, він особисто розмовляв із мером «про необхідність прибрати з ринку «розливайки»». Через деякий час Олега Єжакова звільнили із займаної посади і в місті припинили закривати подібні заклади. У свою чергу власник ринку Андрій Фіщев на запитання журналістів: «Чому ж не відмовили власникам «розливайок» в оренді, як обіцяли Олегу Єжакову?» відповів, що ніякого Єжакова не знає і знати не хоче і від коментарів журналісту відмовився. Тож із цим та іншими запитаннями ми звернулися до директорки ринку Ірини Василевської.
Пані Ірина зачитала ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем для ТОВ «Мегасвіт-Трейд», ФОП «Нагайчук О.Д» та ФОП «Василенко С.М.». Як зазначено в документах, ліцензії підприємцям видано в ГУ державної фіксальної служби у Київській області. Директорка зазначила, що хоча оренда у підприємців і закінчується цього року, та не має права відмовити їм у продовженні, бо «немає від компетентних органів рекомендацій припинити оренду» . Попри те, що мешканці неодноразово зверталися до адміністрації ринку, директорка запевняє, що на ім’я дирекції не надходило жодної скарги. Хоча про те, що люди неодноразово скаржилися в мерію, поліцію та інші інстанції, – знає.
Знають про проблему «розливайок» на Короленка і у Броварській поліції. Зокрема, дільничний інспектор поліції Євген Хитрий журналістам «Трибуни» повідомив, що від мешканців суміжних із ринком «На Київській» будинків отримував не одну заяву на своє ім’я. За кожною заявою здійснював перевірки документів на точках, де торгують алкоголем, складав на нетверезих клієнтів закладу не один протокол та отримав від власників закладу не одну пояснювальну записку. Як стверджує правоохоронець, зауважень до дозвільних документів підприємців немає. У свою чергу в пояснювальних записках директори кафе повідомили, що за дії нетверезих клієнтів відповідальності не несуть. На офіційне звернення громадян у грудні цього року в Броварську поліцію, там відповіли, що перевірили на ринку «На Київській» торгівельне місце №323 (ФОП «Василенко О.Д.») де знаходиться кафе. У результаті – «ніяких фактів, які б свідчили про порушення діючого законодавства виявлено не було». Власне, саме на цей заклад і найбільше скаржаться мешканці будинків № 68 та №70. У відповіді зазначено, що працівники поліції посилили патрулювання прилеглої території до будинку на Короленка, 70 «з метою забезпечення публічного порядку та безпеки». Але порядку як не було, так і немає.
У вересні цього року люди зверталися зі своєю проблемою і в ГУ Держпродспоживслужби в Київській області (ГУ ДФС), на що отримали відповідь, (копії яких було розіслано і в міську раду, Броварську поліцію, Броварське районне управляння Держпродспоживслужби), що дотримання громадського порядку не в повноваженнях їхнього управління. Натомість зауважили, що функції охорони порядку виконує поліція, та перерахували низку повноважень виконавчих органів влади, серед яких і контроль за «використанням та утриманням інших об’єктів нерухомого майна усіх форм власності».
Після цього листа у виконкомі так і не створили комісії з перевірки об’єктів, які називають себе «закладами ресторанного типу», де здійснюється роздрібний продаж алкоголю і неповнолітнім. На це особливо наголошують очевидці.
Зазначимо, що на рахунку міськвиконкому вже є факти, коли ні виконком, ні Броварський відділ поліції не повідомили про продаж неповнолітнім пива та сигарет ГУ ДФС України в Київській області. І лише за ініціативи відділу ювенальної юстиції прокуратури області Броварська місцева прокуратура звернулася до суду з позовом до виконкому БМР щодо його бездіяльності. Тоді на продавця було накладено штраф і скасовано ліцензію. Нагадаємо, відповідальність суб’єктів господарювання, які продають алкоголь чи цигарки неповнолітнім, чітко регламентована на законодавчому рівні. У таких підприємців анулюється ліцензія на торгівлю алкогольними виробами та тютюном, а також застосовуються штрафні санкції в розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів. На жаль, для горе-підприємців та власника ринку обсяг виручки важливіший, аніж здоров’я підлітків.
Окрім цього зауважимо, що згідно з Постановою Кабміну від 30 липня 1996 р. № 854 «Про затвердження правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», «суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно із санітарно-технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними, протипожежними та іншими нормами…. Суб’єкт господарювання повинен мати торговельне приміщення (будівлю) площею не менш як 20 кв. метрів, обладнане відповідним торговельно-технологічним устаткуванням (вітрини, прилавки, пристінні гірки тощо), охоронною і протипожежною сигналізацією, з достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією…».
Навіть при поверхневому огляді «закладів ресторанного типу», особливо торгового місця №323, можна вже говорити про порушення, щонайменше трьох пунктів Постанови Кабміну – п. 4 (зазначених вище), п. 10-11 (продаж алкогольних напоїв громадянам, які не досягли 18-річного віку) та п. 26 (продавець зобов’язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми). Також, за свідченням очевидців, продавці « розливайок» порушують і п. 15 Постанови, позаяк реалізують алкоголь у пластикових пляшках із-під соку.
Попри те, що органи місцевого самоврядування знають про проблему на ринку Короленка, знову залишаються бездіяльними.
Закликаємо броварчан бути пильними до правопорушень, адже ніхто не знає чи не постраждаєте Ви від таких "нечесних" громадян.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:39
16 вересня
Купити картонні коробки: рішення для безпечної упаковки товарів
Новини компаній
11:17
16 вересня
18:00
13 вересня
17:00
11 вересня
19:00
10 вересня
Оголошення
04:18, 4 вересня
11
09:49, 12 вересня
3
live comments feed...