• Головна
  • МОЗ України планує заборонити тестування косметики на тваринах
18:00, 19 грудня 2018 р.
Надійне джерело

МОЗ України планує заборонити тестування косметики на тваринах

Мінохорони здоров’я України розробило проект постанови Уряду про затвердження нового технічного регламенту на косметичну продукцію. За основу взято Регламент ЄС №1223/2009. Це дозволить запровадити в Україні європейський підхід до контролю якості та безпеки косметичної продукції. Крім того, створить більш сприятливі умови для торгівлі між Україною та країнами Європейського Союзу.

Як зазначають у прес-центрі Міністерства охорони здоров’я, щоби український косметичний бізнес міг розвиватися без перешкод, а на ринку зберігалась чесна конкуренція, МОЗ України планує передбачити перехідний період для впровадження нових вимог до тестування косметичної продукції. Це рішення зумовлено тим, що в Україні на сьогодні відсутні затверджені методології альтернативних випробувань безпеки косметики. У ЄС також був перехідний період, який діяв декілька років: регламент був затверджений у 2009 році, а вступив у дію в липні 2013 року.

У Мінохорони зауважують, що з впровадженням нового технічного регламенту іноземні компанії, які вже відмовилися від тестування своєї продукції на тваринах, зможуть реалізовувати свою продукцію на українському ринку на основі результатів досліджень альтернативними методами. Паралельно з цим, міністерство впроваджуватиме нові вимоги до тестування, надаючи перехідний період для національних компаній на впровадження новітніх методів токсикологічних досліджень.

Як тільки Міністерство охорони здоров’я опрацює регламент, він буде оприлюднений для громадського обговорення на офіційному веб-сайті міністерства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#косметика #тварини #МОЗ
Оголошення
live comments feed...