• Головна
  • Бровари взяли участь у Французькому проекті: "Словами дитини про мир"
12:00, 30 листопада 2018 р.

Бровари взяли участь у Французькому проекті: "Словами дитини про мир"

Бровари взяли участь у Французькому проекті: "Словами дитини про мир"

Нещодавно у селі Трюсі (Франція), поблизу «Дороги Дам» (де загинуло 270 тисяч французьких солдат) міський голова Ігор Сапожко, спільно з мерами інших поріднених міст Фонтене-су-Буа (Франція) підписали книгу «Словами дітей про мир». Це не просто книга, це мікс культур та абсолютно інший погляд на світ без війни зовсім в іншому ракурсіЩе чотири роки тому, у ході відзначення 100-річчя з дня початку Першої Світової війни, наше місто разом з іншими порідненими містами Фонтене-су-Буа - м. Еттербек (Бельгія); провінція Валь Тідоне (Італія); м. Трюсі та м. Вітенайм (Франція); м. Кунгьоль (Сенегал) та м. Маріна Гранде (Португалія) – домовились про організацію спільних заходів для дітей та молоді своїх громад щодо пропагування миру на землі та недопущення війни.

Так, з метою консолідації спільної культури за мир для теперішнього та майбутнього покоління, «Комітетом поріднених міст Фонтене-су-Буа», Броварам було запропоновано долучитись до написання книги «Словами дитини про мир».

Ще у 2016 році, у рамках проведеного у нашому місті мистецького конкурсу (образотворче мистецтво, поезія, проза, декоративно-ужиткове мистецтво та художнє фото) були відібрані найкращі роботи, які й увійшли до книги.

Також, протягом 2016-2018 років у навчальних закладах авторами майбутньої книги проводилися зустрічі, під час яких кожен мав можливість висловити своє ставлення до збройних конфліктів та їх наслідків, а також розповісти про своє бачення сучасного мирного світу у формі вільного діалогу. В рамках проекту у 2016-2018 роках юні броварчани брали участь у Двотижневику міжнародної солідарності та Фестивалі прав дитини.

І як результат, 18 листопада 2018 року у Трюсівідбулося офіційне підписання книги «Словами дітей про мир». До цієї акції долучилось понад 200 дітей з поріднених міст Франції, Бельгії, Італії, Португалії та України.

Наша делегація, яка взяла активну участь у проекті, цього разу складалась із 33 осіб. Народний хореографічний колектив «Оксамит» (ДЕНЦ «Камелія») підготував чудові номери, присвячені збереженню миру, а шість юних броварчан, які були запрошені в рамках Двотижневика міжнародної солідарності, взяли активну участь у круглому столі на тему: «Конфлікти, війни та наслідки для дітей».

Також, під час Фестивалю з прав дитини юні броварчани провели майстер-класи із плетіння українських браслетів.

Вони розповідали своїм французьким одноліткам про славну Україну та наше рідне місто Бровари.

Як зазначили організатори зустрічі, вони сподіваються, що участь у написанні книги «Словами дитини про мир» стане трампліном для реалізації майбутніх успішних спільних проектів, які допоможуть зробити вагомий внесок у збереження миру на землі.

Читайте ще:Виставка юних броварських художників

У Броварах запрацювала фабрика Святого Миколая

Поліцейські Броварщини долучилися до акції «16 днів проти насильства»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари Новини Франція
Оголошення
live comments feed...