• Головна
  • Жінки в Українській армії. Особливості.
08:30, 8 листопада 2018 р.

Жінки в Українській армії. Особливості.

Жінки в Українській армії.  Особливості.
Жінки в армії. Українські особливості.

Вступив в силу закон, що дозволяє жінкам служити в армії нарівні з чоловіками. Теоретично це відкриває жінкам найширші можливості для кар'єрного зростання на військовій службі, в тому числі і в званнях генералів.

На практиці, рівноправність між чоловіками і жінками на військову службу - досить незвичне справу для України.  Які стереотипи і психологічні перешкоди доведеться подолати для того, щоб закон реально заробив.

Законопроект №6109 забезпечує рівні права чоловікам і жінкам під час проходження служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях, був прийнятий парламентом 6 вересня 2018 року. Він забороняє дискримінацію за статевою ознакою, а також дозволяє жінкам проходити військову службу нарівні з чоловіками, за винятком випадків, передбачених законодавством про охорону материнства і дитинства. Документ підписаний президентом Петром Порошенко і вступив в силу, як закон №2523-VIII

Відтепер на жінок будуть поширюватися всі "чоловічі" правила виконання військового обов'язку і обліку. Це включає і можливість призову на строкову військову службу, а також добровільне укладення контракту.
Також істотно розширюються можливості для кар'єрного зростання. Зокрема, жінки тепер зможуть претендувати на генеральські звання і посади. Це пов'язано з тим, що раніше граничний термін перебування жінок на військову службу обмежувався 40 роками - за цей час просто неможливо дослужитися до генерала. Тепер же ці терміни будуть такими ж, як і у чоловіків - до 45 років для рядових, сержантів, старшин і молодших офіцерів; до 50 для майорів і підполковників; до 55 до полковників і до 60 років для вищого офіцерського складу, тобто генералів.

Президент Порошенко присвоїв звання генерал-майора полковнику медичної служби СБУ Людмилі Шугалей.

Крім того, жінки зможуть законно займати "чоловічі" посади в Збройних силах. Раніше тимчасовий перелік штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу, затверджений наказом Міноборони від 27 травня 2014 року № 337 дозволяв жінкам займати тільки "мирні" посади. Наприклад, бути медиками, фінансистами, зв'язківцями, діловод, кухарями.
Багато що змінилося після 3 червня 2016 року, коли до згаданого переліку було внесено великі зміни. Вони розширили коло спеціальностей, які можуть займати військовослужбовці-жінки, більш ніж на 100 позицій. Жінкам дозволили займати бойові посади - командирів БМП, кулеметників, механіків-водіїв, навідників, операторів бойових машин, командирів відділень, мінометів, розвідників, стрільців-снайперів, і.т.д. "Всі військовослужбовці жінки, що знаходяться на посадах, які передбачають проведення бойової роботи - снайпери, артилеристи, розвідники, до цієї бойової роботи і залучаються", - пояснили в Генштабі.
Однак тепер ця практика набуде чинності закону. Можливість воювати нарівні з чоловіками для деяких жінок також може стати додатковим стимулом для того, щоб зв'язати своє життя з армією, освоїти додаткову спеціальність або отримати нові можливості на "гражданке".
Зараз в українській армії числяться 25,5 тисячі військовослужбовців жінок. З них близько 16 тисяч солдатів, близько 5,5 тис. Сержантів і старшин, близько 3,4 тис. Офіцерів і близько 600 курсантів.

Відзначимо, що кількість жінок-військовослужбовців в армії зростає.

Читайте ще:У Броварах та Броварському районі дільничий завітає до Вашої оселі 

 Що подарувати - коли немає часу на пошуки подарунка

Вилучили трьох дітей у горе-матері

Бровари та інші міста Київщини потерпають від викидів столичних ТЕЦ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Жінка Україна воїн армія генерал офіцер
Оголошення
live comments feed...