08:00, 23 жовтня 2018 р.
ПЕРЕХІД НА ЗИМОВИЙ ЧАС. ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ?
Медики: як адаптувати організм після переведення годинників на зимовий час
28 жовтня о 4 годині ранку будуть переведені стрілки годинника на зимовий час. Розповідаємо, як це може вплинути на організм людини.
Перехід на зимовий час впливає не тільки на сільське господарство, але і на організм людини. Проте, всіх неприємних наслідків можна уникнути - досить слідувати декільком простим правилам.
У ніч на неділю, з 27-го на 28 жовтня, в українців з'явиться приємна можливість поспати на годину довше. Однак темніти на вулиці стане раніше, тому період зміни часу медики вважають негативним для здоров'я. Особливий вплив переходу на зимовий час зазвичай відчувають люди похилого віку, які страждають хронічними захворюваннями.
Мінімальний дискомфорт відчують «жайворонки», які люблять прокидатися з першими променями сонця, адже світанок з переходом на зимовий час буде починатися раніше.
Психологи вважають зміну сезонного часу восени негативним для психо-емоційного стану людини. Велика тривалість темного часу доби може призвести до депресії, загострити стреси, особливо, у самотніх людей. Для ослабленого імунітету перехід на зимовий час також має несприятливі наслідки. З-за короткого світлового дня зменшується вироблення серотоніну, що може призвести до депресії.
Як адаптуватися до зимового часу
У здорової людини період адаптації після переведення стрілок годинника триває протягом декількох днів. Людям, які страждають хворобами серцево-судинної, нервової системи потрібно уважно поставитись до свого здоров'я і заздалегідь провести профілактику. Для цього слід дотримуватися кількох важливих правил:
Дотримуватися режиму дня
За тиждень до переведення годинників потрібно почати лягати спати на 15 хвилин пізніше звичайного часу, змінюючи ритм сну. Загальна тривалість нічного відпочинку повинна становити 7-9 годин.
Контроль освітлення в кімнаті
Засипати необхідно в повній темряві або користуватися маскою на очі. За годину перед відходом до сну необхідно зробити приглушене світло в кімнаті, а після пробудження - відкрити штори.
Дотримання режиму харчування
Не варто вживати увечері важку і жирну їжу, алкоголь, кава і інші тонізуючі напої.
Вживання вітамінів
Восени імунітет ослаблений, тому варто включити в свій раціон більше овочів і фруктів, вітамінні комплекси (по рекомендації лікаря).
Прогулянки на свіжому повітрі
У сонячний день рекомендовано гуляти на вулиці хоча б 15 хвилин на день для поповнення запасів вітаміну D. Також корисними будуть прогулянки перед сном.
Фізична активність
Важкі навантаження краще виключити за два тижні до і після переходу на зимовий час, а от легка пробіжка, швидка ходьба, плавання, ранкова зарядка, йога нададуть тільки сприятливий вплив на здоров'я.
Розслаблюючі процедури
Тепла ванна, масаж або медитація ввечері знімають напругу, втому, допомагають швидко заснути і прокинутися на наступний день повністю відпочивши з зарядом бадьорості.
Робіть те, що любите: слухайте музику, дивіться кіно і читайте книги, спілкуйтеся з друзями. І найголовніше, зберігайте позитивний настрій.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Українські чиновники проходять навчання з розслідування злочинів у сфері криптовалют
Новини компаній
15:00
Вчора
20:04
12 грудня
19:30
12 грудня
15:59
12 грудня
16:47
10 грудня
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...