• Головна
  • У Броварах чиновники об’їдають дітей на мільйони гривень
17:58, 8 вересня 2018 р.

У Броварах чиновники об’їдають дітей на мільйони гривень

У Броварах чиновники об’їдають дітей на мільйони гривень

За даними Мінекономрозвитку, в Україні кожен день оголошується до п’яти тисяч аукціонів на проведення публічних закупівель, і щорічно в цій сфері циркулюють десятки мільярдів бюджетних коштів.

У середньому від 10 до 40% потоків спрямовуються на «відкати» нечистим на руку чиновникам. Типовому провінційному містечку на кшталт Броварів, з річним бюджетом 1,1 млрд грн, тендерні махінації коштують сотень мільйонів гривень. Особливого цинізму ситуації надає те, що найчастіше наживаються на дітях та їхніх потребах.

У рамкахпроекту з моніторингу корупційної складової у системі держзакупівель«СтопКор» вже розповідав про виявлені Броварським осередком на чолі з Романом Сімутіним найбільш кричущі факти порушень.

Зокрема, цесумнівні рибний та зерновий тендери Управління освіти і науки Броварської міської ради, які з викривленням принципів чесної конкуренції вигравало таке собі ТОВ «Руол Стандарт». А також махінації дитячого дошкільного закладу «Оленка», який спільно з фірмою «Мідас» – свого часу, під іншою назвою, наближеною до маєтку Януковича – ошукав бюджет м. Бровари на десятки мільйонів гривень.

Неабиякий резонанс викликали й «ульотні» закупівлі аеропорту «Бориспіль», дедитячий майданчик збирались обладнати елітними швейцарськими меблями на суму майже 4 мільйони гривень.

Та на цьому потікохочихнагріти руки на дітях не вщухає. Головними героями наступної серії корупційної «Вечірньої казочки для малят» є компанія з промовистою назвою «ЧІЛДРЕН-ПРОДУКТ» та вже добре знайоме нам Управління освіти і науки Броварської міської ради.

Відповідно до даних системи ProZorro, ПП «ЧІЛДРЕН-ПРОДУКТ» та ФОП Туровець О.М. успішноберуть участь у закупівлях по Київській області і з 2016 року та займають одну зпровіднихпозицій серед переможців публічних закупівель в м. Бровари та в м. Бориспіль.

Зокрема, загальна очікувана вартість у закупівлях, в якихбравучасть ПП «ЧІЛДРЕН-ПРОДУКТ», становить 53 080 532,69 грн, а підписано договорів на суму 20 488 537,83 грн (з них понад 13,5 млн – з УОН Броварської міської ради). Аналогічна ситуація з ФОП Туровець О.М.: загальна очікувана вартість у закупівлях становить 9 801 914,08 грн, а підписано договорів на 5 188 293,34 грн.

Втім, у ході перевірки законності проведення публічних закупівель на харчові продукти, які закуповують замовники за бюджетні кошти, виявлено ряд порушень, що мають ознаки змови між учасником та замовниками. Ось лише три майже казкових сюжети:

«Виросла ріпка велика-превелика»:

За результатами контролю, при здійсненні закупівель Управлінням освіти і науки Броварської міської ради, в яких брали участь Приватне підприємство «ЧІЛДРЕН-ПРОДУКТ» та ФОП Туровець О.М., серед всіх відкритих процедур закупівель, шляхом підписання Додаткових угод до Договору, зафіксовано систематичне неаргументоване підвищення ціни. Наприклад, ціну на коренеплідні овочі ПП «ЧІЛДРЕН-ПРОДУКТ» збільшувало мало не щотижня – 8 разів за період з 2 квітня по 2 липня 2018 року!

«Знесла курочка яєчко – не просте, а золоте»:

Іншим яскравим прикладом є збільшення вартості, що перевищує середні споживчі ціни: зокрема, 19 лютого 2018 р. підписано договір на постачання яєць за гуртовою ціною 2,55 грн/шт, при офіційно зафіксованій роздрібній ціні на ринку – 2,23 грн.

«Бочка варенья и корзина печенья»:

А паралельно з неаргументованим підвищенням цін шляхом підписання додаткових угод замовники зменшують обсяги необхідних товарів харчування. Це, наприклад, стосується печива та пряників, яких спочатку нібито було потрібно по 6 тис. кілограмів вартістю 34,09 та 27,14 грн/кг відповідно, а зрештою – поставили солодощів на дві тонни менше, але вже по 45,32 та 36,11 грн/кг.

Тобто посадові особи УОН Броварської міської ради не тільки збільшили ціни на товари до максимально можливих, але й позбавили навчальні заклади можливості отримати необхідну кількість харчових продуктів для дітей. Мабуть, чиновники надихнулися біблійними притчами про насичення народу п'ятьма хлібами та кількома рибинами та вирішили, що на обсязі продуктів можна легко зекономити – ніхто й не помітить. От тільки цього разу дива не сталося.

А тепер – вишенька на торті: ПП «ЧІЛДРЕН-ПРОДУКТ» та ФОП Туровець О.М. є взаємопов'язаними особами! Згідно з даними Єдиного державного реєстру, керівником ПП «ЧІЛДРЕН-ПРОДУКТ» з 31.01.2014 р. є Туровець Олена Миколаївна, яка сама по собі зареєстрована, як ФОП Туровець О.М.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари
Оголошення
live comments feed...