• Головна
  • Гра в імітацію: у Броварах розіграли тендер
15:58, 9 серпня 2018 р.

Гра в імітацію: у Броварах розіграли тендер

Гра в імітацію: у Броварах розіграли тендер

Система електронних закупівель ProZorro давно є об’єктом спекулювання. Майданчик мав стати ефективним способом боротьби з корупцією у сфері тендерних процедур, проте нечисті на руку посадовці зуміли і тут побудувати свої корупційні схеми.

Знімальна група «Стоп Корупції» вирушила до Броварів, щоб показати, які схеми вигадали місцеві чиновники, аби обійти систему та скільки мільйонів гривень вони крадуть із наших з вами кишень.

Бровари – місто з населенням у 100 тисяч. Тут має свій відокремлений підрозділ громадська організація «Стоп Корупції». Основним напрямом роботи осередку на чолі з Романом Сімутіним є моніторинг закупівель Броварською міською радою. Саме завдяки цій роботі виявлено, як на тендерах міська влада фактично краде десятки мільйонів гривень.

Вулиця Київська – найдовша у Броварах. По суті це візитівка міста, адже саме нею прямує увесь транспорт, що їде повз місто до столиці. Відрізок у 1,5 км цієї вулиці Броварська міська рада вирішила відремонтувати ще 6 років тому. Тоді навіть і кошторисній план склали. Щоправда, тендер провели тільки у 2017 зі старими розрахунками. Чому не зробили перерахунок по теперішніх цінах – питання цікаве, і згодом на нього буде дана відповідь.

Очікувана вартість тендеру в 2017 році склала майже 39 млн. В ході аукціону взяли участь чотири учасники і отримало перемогу підприємство, яке запропонувало найменшу вартість – «Броварське шляхово-будівельне управління №50» з сумою 32 мільйони. Як зазначає юрист Броварського осередку ГО «Стоп Корупції» Роман Гринюк: «Торги відбулися навіть не формально, була конкуренція, був живий тендер… економія коштів склала від очікуваної вартості 6 млн грн, що зекономив місцевий бюджет».

І тут починається найцікавіше! Економія коштів відбулася тільки формально. З вказаних 32 мільйонів міська рада перераховує 8 млн на ремонт дороги, після чого договір розривають, оскільки документацію відправляють на коригування. І вже буквально через місяць оголошують новий тендер, умови якого далеко не такі конкурентні й прозорі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари

Коментарі

Оголошення
live comments feed...