08:13, 28 грудня 2017 р.

28 грудня: яке сьогодні свято

Міжнародний день кіно - це свято кінематографістів - працівників цього дивного мистецтва - і його любителів по всьому світу.

28 грудня 1895 року в Парижі в «Гранд-кафе» на бульварі Капуцинів пройшов перший сеанс кінематографа братів Люм'єр. Саме ця дата і стала днем ​​святкування Міжнародного дня кіно. Трохи раніше, в тому ж 1895 році, французи Огюст і Луї Люм'єр отримали патент на винайдений ними апарат «Кінематограф». 22 березня 1895 року брати влаштовують в Парижі перший в історії кіносеанс. Вони показують - поки тільки вузькому колу друзів - коротеньку стрічку «Вихід робітників із заводу Люм'єр».

брати Люм'єр

Але днем ​​народження кіно вважають саме 28 грудня 1895 року, коли в паризькому кафе на бульварі Капуцинів Люмьєри представили вже широкій публіці перший у світі короткометражний фільм «Прибуття поїзда на вокзал Ла Сьота». Це був перший фільм в історії кінематографа, який був показаний публіці за гроші. Демонстрація «Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота» викликала справжню паніку у глядачів: вони схоплювалися з місць і тікали із залу, боячись, що наближаючийся на екрані поїзд розчавить їх ...

З тих пір кінематограф пройшов великий шлях в розвитку і зазнав масштабні зміни: від німого кіно до звукового, від чорно-білого до кольорового, від плівкового до цифрового. І, як відомо, фільми бувають різних жанрів: наукові, документальні, публіцистичні, художні. А по всьому світу сьогодні проводиться багато різних кінофестивалів: Московський Міжнародний кінофестиваль, Каннський кінофестиваль, Венеціанський міжнародний кінофестиваль, «Берлінале», фестиваль імені братів Люм'єр, «Оскар» та інші.

Не забувайте, що у кінотеатрах нашого міста сьогодні день прем'єр

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #28грудня
Оголошення
live comments feed...