• Головна
  • Нещасний випадок в аптеці, хто винен?
10:06, 25 грудня 2017 р.

Нещасний випадок в аптеці, хто винен?

Нещасний випадок в аптеці, хто винен?

На електронну пошту нашої редакції ([email protected]) надійшов лист від Лєни, дочки потерпілої від нещасного випадку у аптеці Мелея на бульварі Незалежності 6. В приміщені аптеки 19 грудня  Неганова Вікторія Володимирівна підслизнувшись на підлозі з плитки, впала та зламала руку. Перелом є досить складним та потребує дорогої операції.

У своєму листі Лєна пише: «Моя мама зайшла до аптеки Медея, де вона підслизнулась та впала через те, що в аптеці була мокра та слизька підлога. Мама отримала серйозний перелом руки, та потребує негайної операції. Я звернулась до начальства Медеї за допомогою, бо провина за нещасний випадок лежить на них. На що мені відповіли, що вони її не штовхали, мовляв сама винна. Мама зараз лежить в лікарні і де справедливість? Це з їх вини вона залишилася калікою, а їм хоч би що. А вона у мене педагог.»

За словами потерпілої, вона о 19:30 зайшла до магазину, зробивше необхідні покупки та з пакетами у руках зайшла до аптеки Медея.

«Там підлога вкрита плитками, котрі нещодавно помили, через що і було слизько. Я не знаю, ніби обережно йшла і як зайшла — одразу впала та зламала руку. Мені викликали швидку та привезли до лікарні.» — розповідає Вікторія Володимирівна.

Коли потерпілу доставили до лікарні вияснилось, що Вікторія отримала важкий перелом руки, який потребує негайну операцію. Сама операція безкоштовна, але титанова пластина, яку потрібно встановити на місці перелому, коштує близько 10 000 гривень. Держава такі пластини лікарням не надає, тому їх покупка лягає на плечі потерпілих.

«Моя дочка, Лена, просила власника аптеки виділити кошти на пластину, але їй відмовили. Через непогоду, сніг та бруд у аптеці часто миють підлогу, а я зайшла у взуті на невеликому каблучку. Я завжди обережно ходжу, але впала я не на сходинках до входу, а у самому приміщені.» — зазначає потерпіла.

Станом на сьогоднішній день Вікторія абсолютно нічого не може робити  зламаною рукою.  10 000 гривень на пластину у неї просто нема, а якщо ж цю операцію не провести негайно, вона, за словами лікаря, залишиться інвалідом назавжди з дуже обмеженими функціями пошкодженої руки.

«Якщо аптека не виділить кошти я відмовлюсь від операції, а що мені робити, де я візьму гроші? Я вдова, я і так інвалід – у мене цукровий діабет, а крім доньки з двома онуками нікого не залишилось. Щоб їм допомогти я і працюю вихователькою у ДНЗ "Перлинка".» — розповідає Вікторія Володимирівна.

Також за словами потерпілої у її палаті лежить жінка з аналогічним випадком у супермаркеті. Але їй кошти на лікування виділили.

Щоб дізнатись більше подробиць ми завітали до аптеки Медея на бульварі Незалежності 6, де і поспілкуватись із працівниками, які 19 грудня були на зміні та бачили нещасний випадок на власні очі.

«Я стояла на касі, а вона зайшла та тільки переступила килимок на плитку одразу полетіла. Ну звичайно їй було дуже боляче, шок. Вона сиділа ногами у мою сторону і я побачила, що на її підошві був наліплений сніг з льодом. Її помилка була у тому, що вона не протерла підошву при вході у аптеку, на спеціальній решітці.» — повідомили працівниці аптеки.

Також за їх словами, це перший нещасний випадок, «Люди у нас сковзавались трішки — було, але не падали. Звичайно, бо зима, а через таку непогоду, сніг та бруд, ми дуже часто протираємо підлогу, та прибираємо від снігу сходи і територію біля аптеки. Я б не сказала, що підлога у нас слизька. При вході біля каси ми навіть поставили обігрівач, щоб підлога швидше висихала.» 

Нещасний випадок в аптеці, хто винен?, фото-1

Отримати номер телефону керівництва аптеки нам не вдалося, тому ми вирішили дізнатись думку броварського юриста Андрія Ратуша,  (ТОВ «Юридична фірма «Ратуша»». ЄДРПОУ 25202911) з цього приводу, хто ж все-таки правий у цьому жахливому нещасному випадку і чи повинен власник закладу, у приміщені якого трапився нещасний випадок, відшкодовувати наслідки.

«Однозначно повинен.

Стаття 1195 Цивільного Кодексу України передбачає можливість отримати компенсацію за завдання такої шкоди. Звучить вона наступним чином:  «фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я фізичній особі, зобов'язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної чи загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати..».

Більше того, Конституція України визнає людину, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпеку найвищою соціальною цінністю.

Для громадян україни така позиція законодавця мала би вселяти впевненість та бути «надійним щитом» у ситуаціях, пов’язаних із відшкодуванням заподіяної шкоди. Не зважаючи на це, багато пересічних українців зіштовхуються із певними труднощами, відстоюючи свої законні права та інтереси.

У разі коли причиною падіння явно стала мокра підлога, необхідно звернутися до власника та отримати паспорт закладу. Там має бути чітко прописано час проведення вологих прибирань. Цей документ завірений санепідемстанцією. Якщо його норми не дотримані, слід звернутись саме туди. Якщо там вас не почули – потрібно йти до суду.

Одразу після того як ви отримали травму, перше, що необхідно зробити – це подзвонити на 103 і викликати «Швидку» безпосередньо на те місце де ви травмувались. Кожен виїзд «Швидкої» має бути зафіксований черговим оператором в журналі із зазначенням ПІБ та Адреси на яку робили виклик та час виклику. Таким чином, шанси на компенсацію збільшуються в рази, адже ви уже володітимете реальними доказами того, що саме ви були в епіцентрі пригоди, а не хтось інший.

По можливості необхідно зафільмувати місце травмування та вірогідну причину, що спричинила останнє. Для цього цілком згодиться камера мобільного телефону. Звісно, отримавши тяжкі травми (відкритий перелом, на приклад), таку рекомендацію майже не можливо виконати. Тому варто попросити про допомогу у людей які знаходяться поряд. Покази свідків та наявність фото/відео фіксації можуть зіграти ключову роль в суді.

В реальній ситуації потерпілому дуже важко зорієнтуватися та дотримуватися правильного алгоритму дій, враховуючи шоковий стан та серйозну загрозу для здоров’я. Якщо ви стали випадковим свідком такої пригоди, необхідно залишити потерпілому свій контактний номер телефону та не відмовлятися прийти до суду. Такий крок може стати вирішальним при зверненні позову для отримання компенсації.

Якщо нічого із перерахованого вище зробити не вдалося, то актуально звернутися до закладу із проханням надати відео з камер спостереження. 

Ступінь завданої шкоди не може бути встановлена за вашим бажанням. Вона має підтверджуватися виключно документально. Тому в процесі лікування важливо підраховувати всі ваші витрати та підкріплювати їх відповідними чеками. При цьому виписка із лікарні має бути в наявності апріорі.

Важливо звернути увагу на стан прибирання входу в аптеку. Відповідно до Наказу Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні шляхи евакуації з приміщення мають бути вільними. В зимовий період повністю очищеними від снігу. Не виконання цих елементарних правил працівниками аптеки може створити небезпеку травмування. Цей факт також необхідно врахувати.

Дотримавшись цих правил можна добитись компенсацію від власника патеки. При цьому бажано заручитися допомогою кваліфікованого спеціаліста. Витрати по наданню кваліфікованої правової допомоги також можуть бути включені до ваших позовних вимог.

Але найкраще що можна зробити – це завжди бути уважним. Потрібно передбачувати погодні умови та вживати максимум заходів для того, щоб пересування по снігу та льоду було максимально комфортним тп обережним.» — зазначає Андрій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #Нещаснийвипадок #аптека #Медея #вул.Незалежності6 #переломруки #операція.
Останні новини
Оголошення
live comments feed...