• Головна
  • Конференція для вчителів історії у Броварах
14:56, 6 листопада 2017 р.

Конференція для вчителів історії у Броварах

Конференція для вчителів історії і права в рамках виконання Указу Президента «Про відзначення 500-річчя Реформації» у м. Бровари повідомляє Броварська міська рада.

З вітальним словом виступила Ольга Романенко, голова Науково-освітнього відділу Всеукраїнського оргкомітету з відзначення 500-річчя Реформації, член Ради молодих вчених при МОН, викладач КНТЕУ.

Вчителям та гостям презентовано фільм Вахтанга Кіпіані «Реформація та її батько Лютер», що створено телеканалом ZIK та проектом «Історична правда».

https://m.youtube.com/watch?v=zXwOz7JLMsA

Ірина Сіданіч, професор Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук розкрила основні реформи в освіті, що відбулися в Західній Європі у результаті Реформації.

Ірина Сіданіч презентувала наукову книгу Нобелівського лауреата Вернона Л. Сміта «Реформація. Успіх Європи і шанс для України», що написана нею та 18 провідними вченими з 5 країн світу за ініціативою броварчанки Ольги Романенко.

«Ідея написати таку книжку виникла у мене майже 2 роки тому, коли ми почали обговорювати із нашими державними діячами, чому одні країни процвітають, а інші — занепадають, у чому секрет, і які механізми лежали в основі розвитку Європи…

До цього дослідницького проекту долучилися провідні науковці зі США, Європи та України. Міністр освіти і науки Лілія Гриневич на засіданні Спілки ректорів вузів відзначила, що це одне з перших в Україні міжкультурне міждисциплінарне дослідження про Реформацію», — розповіла Ольга Романенко.

Економісти погоджуються з тим, що між Реформацією і економічним зростанням справді є дуже сильний взаємозв’язок, написав у своїй книзі Вернон Ломакс Сміт, американський економіст, лауреат Нобелівської премії з економіки 2002 року.Економісти погоджуються з тим, що між Реформацією і економічним зростанням справді є дуже сильний взаємозв’язок, написав у своїй книзі Вернон Ломакс Сміт, американський економіст, лауреат Нобелівської премії з економіки 2002 року.

«Протестантська Реформація — це яскравий приклад того, як трансформації у релігії започатковують інституційні зміни і мають глибокий вплив на економічний і політичний розвиток, — доводить він. — Сучасна економічна теорія розвинула дуже важливий концепт, який називається “incentive compatibility” (сумісність стимулів).

Ідея полягає у тому, що стимули, мотивація людини має бути сумісною із цілями зростання, економічного розвитку і процвітання для всього суспільства. Для розуміння варто прочитати притчу Ісуса про таланти — у ній закладена ця базова ідея».

Автором цього наукового дослідження також є Секретар Ради національної безпеки України д.е.н. Олександр Турчинов, який науково обгрунтовує, що 
«Реформація почала змінювати життя людей і думки людей. Вона примушувала думати, вона примушувала брати особисту відповідальність перед Богом за свою родину, свою країну, за те, що залишиться після тебе…

Дуже важлива не тільки програма — економічна, соціально-політична: більш важливий духовний фундамент, на якому почали будувати реформи, розбудовувати країну», — зазначає Олександр Турчинов, секретар Ради національної безпеки і оборони України. (http://uacrisis.org/ua/56963-reformatsiya)

Кор Харріван, викладач Реформатського вищого навчального закладу з Голландії розповів про вплив Реформації на його країну та Європу.

Учасники конференції обговорили реформи в освіті у світлі осмислення історії Європи та України, а також отримали у подарунок книгу Нобелівського Лауреата Вернона Л.Сміта.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КонференціядлявчителівісторіїуБроварах
Оголошення
live comments feed...