• Головна
  • Яку допомогу отримують українці, які не набули трудового стажу?
11:01, 12 травня 2017 р.

Яку допомогу отримують українці, які не набули трудового стажу?

Особи, які не набули трудового стажу для призначення пенсії відповідно  до Закону України «Про пенсійне забезпечення», через три роки після досягнення пенсійного віку набувають право на отримання державної соціальної допомоги згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».
Розмір зазначеної допомоги є меншим від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
З метою соціального захисту вищевказаної категорії громадян управління соціального захисту населення доводить до відома, що такі особи можуть реалізувати своє право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
Пунктом 2 «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250, передбачено надання державної соціальної допомоги  малозабезпеченим сім’ям, яка призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім’ям, що мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» прожитковий мінімум для сім’ї – визначена для кожної сім’ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених згідно Закону України «Про прожитковий мінімум для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення».
Законом України «Про державний бюджет на 2017 рік» визначено, що рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб – 21 відсоток,  для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму, для дітей – 85 відсотків. 
Розмір вищезазначеної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї (до складу якої включаються чоловік, дружина; рідні та усиновлені діти цих осіб віком до 18-ти років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах до досягнення 23 років і не мають власних сімей)  та її середньомісячним сукупним доходом за попередні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення.
Для більш детальної консультації необхідно звертатися до управління соціального захисту населення за адресою: м. Бровари, вул. Гагаріна, 18, каб. 101, 108.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бровари #новини #соціальнийзахистнаселення #трудовийстаж #пенсія #інваліди
Оголошення
live comments feed...