Починаючи з 01 травня 2017 року, набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено низку змін до порядку надання житлової субсидії. Віднині:
• Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб за чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія.
• При здійсненні розрахунку субсидії на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.
• Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, система оподаткування та група платника єдиного податку визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.
• Для осіб, які протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) такими особами доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.
• У разі, коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.
• Житлова субсидія на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.
• Для орендарів житлового приміщення (будинку) субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається за наявності договору найму (оренди) з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди). На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.
• У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на строк, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження строку реєстрації місця перебування.
• У разі отримання інформації від організацій, що надають житлово-комунальні послуги про суми простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг субсидія на наступний строк не призначається. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про не призначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.
• Частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150кВт*г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), за заявою одержувача субсидії перераховується на його особовий рахунок в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв’язку на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточного року підприємствами-виробниками послуг з газо-, електропостачання управлінню соціального захисту населення, із зазначенням суми невикористаної субсидії.
• Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання документів з недостовірними відомостями повертається за вимогою управління соціального захисту населення, або безпосередньо отримувачем, або шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії на підприємствах-виробниках житлово-комунальних послуг.