• Головна
  • Броварська громада вшанувала пам'ять жертв нацистських концтаборів
08:00, 12 квітня 2017 р.

Броварська громада вшанувала пам'ять жертв нацистських концтаборів

11 квітня,  на вшанування  Міжнародного дня визволення  в’язнів фашистських концтаборів, у Парку «Слави» біля Пам’ятного знаку жертвам фільтраційного табору відбулась поминальна панахида за безневинними  жертвами фашистського режиму. Заступниця міського голови Лариса Виноградова та броварчани поклали квіти до підніжжя Пам’ятного Хреста, повідомляється на сайті Броварської міської ради

Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів — пам'ятна дата, що відзначається громадськими організаціями та органами влади в Україні та світі на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти нацистів та були звільнені союзними військами.

Концентраційні табори належать до найжахливіших винаходів людства. Перші табори, за історією, виникли в США під час громадянської війни. В Німеччині Адольф Гітлер створив перший табір відразу після взяття влади у 1933 році. Туди відправляли опозиціонерів нацистів, потім німецьких євреїв. Натхненником перетворення концтаборів у машини масового знищення людей пізніше став рейхсфюрер СС Генріх Гіммлер.

В’язнями перших німецьких таборів були громадяни, які просто підозрювались у ворожості режиму. Указ рейхспрезидента від 28 лютого 1933 року «Про захист народу і держави» дозволяв піддавати їх так званому «захисному арешту». 

У 1941 році з’явилися «табори смерті», в яких винищували не тільки німецьких, але і європейських євреїв. На території Польщі були створені такі відомі канцтабори, як — Белжець, Собібор, Треблінка, Аушвіц-Біркенау та ін. Тільки в Аушвіці було знищено близько 1 600 000 чоловік різних національностей. В Україні табори були організовані нацистами у Львові (Яницький) та Києві (Сирецький). Саме вони зазначені у переліку концентраційних таборів Федерального закону Німеччини стосовно компенсаційних виплат. Крім «класичних» концтаборів в Україні за часів фашистів діяло ще кілька десятків виправно-трудових та примусових закладів і сотні гетто, умови утримання в яких були не краще.

У концтаборах ув’язнені працювали до останнього подиху в буквальному сенсі. Часто така праця була безглуздою, просто щоб виснажити людей. Хворих та слабких чекали крематорії та газові камери. Славнозвісний доктор Йозеф Менгеле проводив жахливі експерименти з «людським матеріалом». У жінок відбирали дітей, новонароджених вбивали і віддавали на корм собакам і пацюкам. Під час «маршів смерті» - переходів в’язнів з окупованих територій у внутрішні табори Німеччини – люди гинули масово від холоду, голоду, виснаження і насильства охорони.

11 квітня ми шануємо тих, хто пройшов через тортури цього вбивчого конвеєру і знайшов в собі сили для опору нелюдям. Людство повинно пам’ятати про жахи війн і тоталітарних режимів, щоб не допустити їх повторення - ніде і ніколи.

Нагадаємо, що держава здійснить соціальні виплати ветеранам до 5 травня 2017 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бровариновини #новинибровари #історія #вшанування #міжнароднийдень
Оголошення
live comments feed...