• Головна
  • Хто в Броварах псує повітря у промислових масштабах?
11:00, 10 квітня 2017 р.

Хто в Броварах псує повітря у промислових масштабах?

Місто Бровари знаходиться в гарному екологічному районі, серед лісів та свіжого повітря. Нотомість і тут є промислові зони, де працюють різні підприємства, в тому числі хімічного напрямку. Так, одне з таких ТОВ "Орієнтир Буделемент" є найефективнішим платником податків до бюджету, але разом з тим і виробником певних віходів, які не очищують оточуюче середовище.

На адресу громадської  організації "Антикорупційний Рух "Стоп-Корупція" надійшло дуже багато скарг мешканців м. Бровари та прилеглих сіл.  «Люди скаржаться на незрозумілі звуки вночі та отруйний запах, який йде з боку Броварського заводу «Орієнтир Буд Елемент», який виробляє газобетон.Наші активісти з'ясували, що вночі завод робить скидання отруйних речовин. Крім того в Броварах та прилеглих селах різко зріс рівень онкологічних захворювань після запуску цього заводу», - таке повідомлення з’явилось на сторінці в Фесбуці та визвало суперечливі дискусії.

Продукція заводу – газобетон. Процес виробництва, нібито не припускає утворення отруйних речовин: змішують цемент, пісок і спеціалізовані газоутворювачі, додатково до складу суміші можуть додавати гіпс, вапно, промислові відходи, такі, як, наприклад, зола і шлаки металургійних виробництв. У якості газоутворювача використовують дрібнодисперсний металічний алюміній (або у вигляді пасти чи суспензії), який вступає в реакцію з дуже лужним цементним або вапняним розчином, в результаті чого виділяється газоподібний водень. Ось він і вспінює цемент, залишаючи солі алюмінатів кальцію. Суміш збільшує об'єм і спучується, як тісто. Після попереднього схоплювання цементного розчину моноліт розрізають та піддають обробці водяною парою в автоклаві для додання матеріалу остаточної міцності, або висушуються в сушильних камерах. Крім того, газобетон має меншу природну радіоактивність в порівнянні зі звичайним бетоном, так як в його склад не входить гранітний щебінь і слюди, які зазвичай мають підвищену природну радіоактивність через концентрацію в цих мінералах торію і урану. 

Недалеко від заводу знаходяться очисні споруди, куди зливають стоки: може запах йде звідси? З іншого боку, люди скаржаться, що в повітрі пахне так, як і від самого матеріалу газобетону, особливо вранці, коли влітку доводилося закривати вікна. Авжеж, є вірогідність того, що неагресивні речовини в умовах «самотності» можуть перетворитись на недружелюбні сполуки після взаємодії з іншими. Плюс не можна виключати наявність інших промислових об’єктів поблизу. Отже, сигнал отримано: конструктивно вирішити проблему активісти зможуть тільки із залученням спеціалістів.

Хто в Броварах псує повітря у промислових масштабах?, фото-1

До речі, виникає ще одне запитання: чому цю проблему піднімають антикорупціонери, а не екологи? Навряд чи хіміки, біологи чи медики, досліджуючи зразки та проби, зможуть знайти молекули корупції в пробірках або під міскроскопом.

Нагадаємо, що раніше підприємцю, який своєю діяльністю забруднював довкілля в Броварах, винесено судовий вирок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бровариновини #новинибровари #екологія #антикорупція
Оголошення
live comments feed...