• Головна
  • Своєчасна вакцинація – запорука здорового імунітету у майбутньому
14:00, 3 квітня 2017 р.

Своєчасна вакцинація – запорука здорового імунітету у майбутньому

Здоров’я – чи не основна умова повноцінного активного життя. Недаремно ми при зустрічі бажаємо знайомим саме здоров’я. Кожна людина народжується із своїм «запасом» здоров’я, який вона може або легковажно розтратити, або підтримати та навіть помножити. Імунітет – це сила організму, здатна спротивлятися зовнішнім негараздам, включаючи різні віруси та інфекції.

Кажуть, сильний імунітет уособлює волю до життя. І якщо дорослі можуть усвідомлено регулювати свій стан здоров’я і своє оточуюче середовище, то діти є більш вразливішими. Крім того, є певні хвороби, проти яких малюками дуже важко протистояти, наприклад кір, краснуха, коклюш, дифтерія, віспа тощо. Навіть для деяких дорослих ці хвороби небезпечні. Тому проти них проводять щеплення.

Щеплення – це фактично зараження організму дуже легкою ослабленою дозою хвороботворних бактерій або вірусів. «Познайомившись» з цими бактеріями, організм виробляє антитіла, і людина вже не сприймає хворобу «серйозно».

25 березня 2017 року в Броварах за підтримки громадської організації «Батьки за вакцинацію» відбулася зустріч з головним дитячим імунологом  м.Києва, доцентом кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика  Федором Івановичем Лапієм. Він відповів на актуальні запитання батьків і медпрацівників Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, які були присутні на конференції. Численні питання стосувались імунізації, якості вакцин, протипоказань та реакції на щеплення.

 Федір Іванович повідомив, що вакцин вітчизняного виробництва в Україні немає. Вся вакцина, яка закуплена за рахунок коштів державного бюджету України, надходить  з інших країн. Це пов’язано з тим, що наявні українські підприємства-виробники вакцинних препаратів не пройшли повністю необхідну процедуру сертифікації відповідно до умов GMP і перекваліфікованим вимогам ВООЗ.

Серед інфекцій, проти яких проводяться профілактичні щеплення за віком: туберкульоз, поліомієліт, кашлюк, дифтерія, правець, кір, паротит, краснуха, гепатит В, гемофільна інфекція. Крім того, є рекомендовані щеплення, наприклад проти грипу, менінгіту, вірусного гепатиту А.        

Головний імунолог заспокоїв батьків щодо доцільності щеплення та можливої реакції, як то підвищення температури на короткий термін від одного до трьох  днів, почервоніння місця щеплення, ущільнення тканин, незначний набряк. "Це місцева та загальна післявакцинальна реакція, - сказав лікар, - яка не є ускладненням та проходить найбільше через 3 дні після вакцинації." Абсолютні протипоказання для проведення щеплення: лейкоз, онкологічні захворювання, Віл-інфекція, надзвичайно сильна реакція на попереднє введення вакцини, важкі захворювання кровотворної системи, вагітність. 

Низький відсоток охоплення вакцинацією мешканців України причиняє високі ризики поширення інфекційних захворювань та загрожує здоров'ю нації. Тому громадськість, медики та представники влади проводять такі освітні заходи, які покликані підвищити освіченість та свідомість громадян.

На сьогодні амбулаторії  Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, має в достатній кількості вакцини для проведення планових профілактичних щеплень.

 Нагадаємо, що броварська лікарня потребує ремонту

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новинибровари #бровариновини #вакцинація #імунітет #ВООЗ
Оголошення
live comments feed...