• Головна
  • До уваги водіїв:у правила дорожнього руху знову внесли зміни
09:30, 3 квітня 2017 р.

До уваги водіїв:у правила дорожнього руху знову внесли зміни

Правила дорожнього руху змінюють вже 22-й раз за останні 16 років. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів, опублікованому на Урядовому порталі.

Цього разу внесені три основних нововведення, про які варто знати водіям.

Перша зміна стосується усунення розбіжностей та "нестиковок" у використанні термінів: тепер, нарешті, всі слова «міліція» замінені на «поліція і поліцейський». Наскільки це важливо? Наприклад, пункт 2.4 в редакції ПДР до нових змін змушував водія зупинитися на вимогу працівника міліції. А в законі про Національну поліцію йшлося про право поліцейських зупиняти автомобілі в означених випадках. Зараз непорозуміння ліквідовані.

Друге нововведення стосується визначення завдання жезла в правилах. Жезл відтепер буде використовуватись тільки для регулювання дорожнього руху. Якщо поліцейський вирішить подати сигнал зупинки транспортному засобу, він має застосувати поліцейський сигнальний диск з червоним сигналом чи світлоповертачем, або просто вказати рукою на відповідний транспортний засіб і місце його зупинки.

По-третє, переглянули перерозподіл певних питаннь між Нацполіцієй і сервісними центрами МВС. Зміни стосуються узгодження проїзду великогабаритного транспорту, руху автоколон, установки спецсигналів, затвердження маршрутів для навчальної їзди, переобладнання ТЗ і деяких інших моментів на кшталт. Деякі зміни торкнулись навчальної програми з підготовки водіїв та розділу медичного забезпечення.

Щоправда, іноді одне рішення проблеми створює другу проблему. Нову редакцію правил дорожнього руху вже критикують юристи за нові «нестиковки»: наприклад, у разі виникнення ДТП з ушкодженнями здоров’я, водіям ставлять в обов’язок доставити потерпілого в лікарню, і одночасно забороняють залишати місце ДТП.

Також виникає питання: як людина, що не має медичної освіти, зможе визначити наявність «хворобливого стану», при якому не можна сідати за кермо або передавати керування автомобілем людині, що знаходиться в такому стані. Адже це може бути слабкість через початок застуди чи вірусної інфекції, запаморочення від безсонні або нервового напруження, або збуджений стан, близький до афекту. Такі тонкощі документ не регламентує.

Нагадуємо, що на Броварщині патрульні розшукали водія, який скоїв ДТП та зник з місця пригоди

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новинибровари #бровариновини #ПДР #ДТП #зміни #правиладорожньгоруху
Оголошення
live comments feed...