• Головна
  • У Броварах було проведено семінар-практикум для вчителів-логопедів, які працюють з дітьми-аутистами
17:30, 1 квітня 2017 р.

У Броварах було проведено семінар-практикум для вчителів-логопедів, які працюють з дітьми-аутистами

29.03.2017 року на базі Навчально-виховного комплексу у м.Бровари відбувся семінар-практикум для вчителів-логопедів загальноосвітніх навчальних закладів  «Організація та проведення логопедичної роботи з учнями, які мають розлади аутичного спектру». Захід був присвячений Всесвітньому  дню розповсюдження знань про аутизм, що традиційно відзначається 2 квітня.

 Мета проведення  -  поділитися світовим досвідом визначення ефективних шляхів корекційно-розвиткової роботи вчителя-логопеда з дітьми, які страждають на аутизм.

 «Аутизм - це порушення психічного розвитку, яке характеризується розладами моторики і мовлення і призводить до порушення соціальної взаємодії.»

Діагноз  «аутизм» можна поставити тільки спостерігаючи за поведінкою дитини і його спілкуванням з оточуючими. Медичним шляхом визначити його неможливо.

Діти, які страждають аутизмом, не бажають заводити друзів, вони полюбляють бути самі. Мовлення У аутистів розвивається повільно, замість слів вони часто використовують жести і не реагують на посмішки. Вони не проявляють уваги до оточуючого середовища та людей, але можуть взаємодіяти з такими, як вони. Бояться всього нового, концентруються тільки на чомусь одному, дуже нервуються, коли порушують їх звички та життєві алгоритми. Аутизмом приблизно в чотири рази частіше страждають хлопчики. За світовою статистикою, цей недуг зустрічається досить часто (5-20 випадків на 10000 дітей).

Серед найпоширеніших симптомів аутизму – порушення мовної комунікації. Саме цій темі було приділено увагу на семінарі. Є діти, які не хотять розмовляти зовсім, є ті, які розмовляють тільки зрозумілою їм мовою. Іноді дитина повторює почуті десь фрази, які не належать до даної ситуації. Зустрічається недорозвинення мови: дитина виконує монотонні і повторювані рухи. Щоб навчити таких дітей формальної  фонетичної мови, потрібні особливі знання, практика та терпіння.

Дитячі психологи рекомендують з подвійною увагою і повагою ставитися до дітей-аутистів. Бо зазвичай, такі люди відрізняються талантами в якійсь вузькій області: музика, математика, конструювання. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новинибровари #бровариновини #рада #аутизм #семінар #вчителі
Оголошення
live comments feed...