12:00, 28 березня 2017 р.
Аграрна партія Київщини проти незаконного продажу землі
Аграрна партія започаткувала всеукраїнське обговорення, яким має бути аграрний устрій в Україні. 24 березня підсумковий Земельний Форум відбувся за участі представників з 9 областей, зокрема Київської. Учасники ухвалили резолюцію та оголосили про збір підписів за збереження дії мораторію на продаж землі, поки не буде завершено реформу в національних інтересах.
«Ми обговорили реформу з представниками всіх областей. Але не зупиняємося на цьому – розпочинаємо всеукраїнський збір підписів з вимогою не допустити поспішного впровадження продажу землі сільськогосподарського призначення. Мільйони людей повинні об’єднатися навколо єдиної мети – зберегти землю і зробити її трампліном економіки. Ми вибрали шлях боротьби за українську землю, щоб врегулювати законодавство, щоб українці жили благополучно і у безпеці. Народ це розуміє, але люди у Верховній Раді, Кабінеті міністрів цинічно хочуть вкрасти землю», - наголосив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.
Аграрна партія презентувала дорожню карту земельної реформи в Україні. Вона місить 16 головних напрямків, які мають бути реалізовані в законодавстві, перш ніж можна буде вести мову про продаж землі. Серед принципових підходів – визначення власниками землі виключно громадян України та обмеження площі землі, що перебуватиме у власності або оренді однієї особи, передбачити роботу відкритого реєстру прав власності на землю, провести інвентаризацію земель, створити Земельний банк, завданням якого є збереження кількості і якості землі тощо.
«Ми повністю підтримуємо головні принципи земельної реформи, окреслені Аграрною радою партії. Адже вона має на меті підвищити рівень життя українців, забезпечити розвиток аграрного сектору. Допоки в країні війна, в суспільстві немає порозуміння, а народ ледь виживає, впровадження ринку землі – злочин. В разі відкриття ринку земля стане об’єктом торгів за сфери впливу. На цьому наживуться тільки олігархи. Наше завдання – довести до кінця земельну реформу, що триває 26 років, з урахуванням національних інтересів, зберегти якнайбільше земель у власності держави та громадян України», - переконаний очільник Аграрної партії у Київській області Олег Корбан.
Позицію висловлювали представники аграрної партії Київщини. Так, Михайло Дорошенко з Києво-Святошинського району зазначив: «Вся суть земельної реформи в Україні звелась до одного – зняття мораторію на продаж земель. Сьогодні цей крок є абсолютно недопустимим. За відсутності сильного фінансового ринку, вигідних кредитних інструментів та державної підтримки для вітчизняних фермерів, ми, фактично, відкриємо земельний ринок для закордонних корпорацій та олігархів. Українські землі у збіднілих селян викуплятимуть за копійки. Село не отримає інвестицій, а відбудеться банальний грабіж найціннішого національного багатства. Ми ризикуємо жити на землі, що нам не належить».
«Зняття мораторію – не на часі, бо для цього не створені жодні умови. Фактично, це означатиме звичайний «дерибан» землі. За новими «правилами», встановленими чиновниками, гроші зі сіл вимиваються, фермерів душать податками, вони реально збідніли і тому не зможуть купувати землю. Зняття мораторію чекають кілька великих корпорацій, які за 10-15 хвилин скуплять українську землю. А бідний селянин і фермер залишиться біля розбитого корита», - вважає Керівник Тетіївської районної партійної організації, аграрій Юрій Демцюра.
Учасники форуму підкреслили, що остаточне рішення щодо реформи має ухвалити український народ на референдумі. Вони оголосили про початок збору підписів з вимогою зберегти дію мораторію на продаж землі, поки не буде завершена реформа.
З більш детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням: agroparty.org.ua та apukievregion.org.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Українські чиновники проходять навчання з розслідування злочинів у сфері криптовалют
Новини компаній
15:00
13 грудня
20:04
12 грудня
19:30
12 грудня
15:59
12 грудня
16:47
10 грудня
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...