• Головна
  • Як розрахувати субсидію у 2017 році в Україні
15:54, 22 березня 2017 р.

Як розрахувати субсидію у 2017 році в Україні

Новий підхід застосовується до категорій громадян, що мають право на субсидію, змінені умови і для пільгових категорій населення, передає Ukr.Media.

Нове в розрахунку субсидій в Україні

Субсидія оформляється і нараховується тій особі, яка проживає в квартирі, на ім'я якої відкрито рахунки по оплаті послуг ЖКП. Якщо субсидоване житло здається в оренду за офіційно оформленим договором і в ньому зазначено, що обов'язок оплачувати комунальні послуги лежить на орендарі, то він має право оформити субсидію на своє ім'я, не будучи зареєстрованим в даній квартирі.

У розрахунку субсидії приймаються до уваги:

  • кількість осіб, зареєстрованих у даній квартирі або будинку;
  • сукупний дохід сім'ї за попередній рік;
  • розмір квартплати згідно з поточними тарифами.

На відміну від попередніх років, обмеження щодо матеріального стану та наявності приватної власності в осіб, які претендують на субсидію, були зняті. Однозначною підставою для відмови в субсидії буде наявність покупки ким-небудь із членів сім'ї протягом попередніх 12 місяців на суму 50000 грн.

Розрахунок сукупного доходу сім'ї включає більшість видів доходів, одержуваних зареєстрованими в квартирі або будинку особами. Сюди належать пенсії, стипендії та інші доходи без обліку податків. У перелік коштів, які не враховуються при підрахунку сумарного доходу, входять:

  • соціальна допомога від держави на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених піклування батьків;
  • разові допомоги від держави;
  • адресна допомога внутрішньо переміщеним особам;
  • доходи від банківських депозитів.

Особливий підхід застосовується до пільгових категорій населення. Громадянам, які їх представляють, висунута окрема умова отримання субсидії – при її наданні особа, що має право на пільги по квартплаті, може скористатися пільгою, або отримувати субсидію.

Порівняно з попередніми роками, право на отримання субсидії отримали:

  • безробітні громадяни, які не перебувають на обліку в Центрі зайнятості;
  • власники 2-х і більше автомобілів;
  • власники понад 1 житлового об'єкта нерухомості;
  • орендодавці;
  • особи, які сплатили покупку або послугу на суму 10 і більше прожиткових мінімумів.

При розрахунку розміру субсидії за дохід непрацевлаштованих громадян приймається сума, еквівалентна 2 актуальним прожитковим мінімумам.

Нарахування субсидії по-новому відбувається на більш тривалі терміни, ніж раніше. Якщо у 2015 р. субсидія видавалася на 6 місяців, то в 2016 і 2017 термін дії субсидії становить 12 місяців.

Як самому розрахувати субсидію на квартиру?

Одним з нововведень Кабміну в 2016 р. стала диференціація відсотка обов'язкового платежу при оплаті ком.послуг. Тепер його величина залежить від суми загального доходу сім'ї та визначається індивідуально при калькуляції розміру субсидії органами соціального захисту. Розмір субсидії дорівнює величині витрат на оплату послуг ЖКП за вирахуванням обов'язкового платежу для даної квартири або домогосподарства.

Як розрахувати субсидію в 2017 році? Для цього застосовується спеціальна формула нарахування, яка виглядає так:

Рв = Кд/Кг х Рг

де Рв – це частина, яку родина має сплатити за ком.послуги, Кд – коефіцієнт доходу сім'ї, або відношення загального доходу сім'ї в перерахунку на одного її члена до прожиткового мінімуму на момент визначення розміру субсидії, Кг – базовий коефіцієнт доходу, який дорівнює 2 прожитковим мінімумам на 1 людину на місяць (Кг = 2), і Рг – базова норма сплати за ком.послуги (Рг = 15%).

Право на видачу субсидії отримують особи або сім'ї, витрати яких на квартплату перевищують розміри обов'язкового платежу. Як рахувати відсоток обов'язкового платежу? Для цього потрібно обчислити дохід всіх членів сім'ї за останні 6 місяців.

Наприклад, сім'я з 2-х осіб з сумарним сукупним доходом за останні півроку в 22500 грн і сумою щомісячної квартплати в 720 грн претендує на отримання субсидії. Розрахувати субсидію для даного прикладу можна так:

1) середній дохід сім'ї на місяць дорівнює 22500 / 6 місяців = 3750 гривень;

2) середній дохід на 1 людину в місяць дорівнює 3750 / 2 = 1875 грн;

3) отримана цифра ділиться на поточний прожитковий мінімум. З 1 грудня 2016 року по 30 квітня 2017 року прожитковий мінімум становить 1544 гривні.
1875 /1544 = 1,21;

4) отриманий результат ділиться на 2 (базовий коефіцієнт для розрахунку) і множиться на 15% (базова норма розрахунку за квартплату).
1,21 / 2 * 15% = 9,08% - відсоток обов'язкового платежу;

5) дохід на сім'ю в місяць множиться на отриманий відсоток:
3750 * 9,08% = 340,50 грн – розмір обов'язкового платежу для даної сім'ї;

6) субсидія складе 720 – 340,50 = 379,50 гривень.

Це приблизний результат, так як нарахування субсидії в 2017 році в Україні відбувається окремо для кожного з видів комунальних послуг. При цьому споживання сім'єю кожного виду послуг порівнюється з встановленими нормами, а потім визначається частка вартості конкретної послуги в загальній сумі квартплати. Фактичний відсоток платежу та сума субсидії можуть дещо відрізнятися.

Таблиця субсидій на 2017 рік

Субсидія поширюється на конкретний перелік послуг, що надаються підприємствами ЖКП. При видачі субсидії на комунальні послуги застосовуються певні норми використання, на які може бути надана знижка. Перелік цих нормативів у 2017 році виглядає так:

Соціальні нормативи споживання електричної енергії для надання субсидій у 2017 році

НормативПризначення

65 кВт•ч на 1 м2 площіНа опалення житла (в опалювальний період)
130 кВт•ч на 1-2 людини
+ 30 кВт•ч на кожну наступну, але не більше 250 кВт•ч на місяць
У будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами
(При наявності гарячого водопостачання)
150 кВт•ч на 1-2 людини
+ 30 кВт•ч на кожну наступну, але не більше 270 кВт•ч на місяць
У будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами
(При відсутності гарячого водопостачання)
90 кВт•ч на 1-2 людини
+ 30 кВт•ч на кожну наступну, але не більше 210 кВт•ч на місяць
У будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами
(При наявності гарячого водопостачання)
120 кВт•ч на 1-2 людини
+ 30 кВт•ч на кожну наступну, але не більше 240 кВт•ч на місяць
У будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами
(При відсутності гарячого водопостачання)

Соціальні нормативи централізованого холодного, гарячого водопостачання та водовідведення в 2017 році

НормативПризначення

2,4 м3 на людинуЦентралізована холодна вода
1,6 м3 на людинуЦентралізована гаряча вода
4,0 м3 на людинуЦентралізована холодна вода
(при відсутності гарячого водопостачання)
4,0 м3 на людинуЦентралізовано водовідведення

Соціальна норма житла для надання субсидій у 2017 році

13,65 м2 на людину + 35,22 м2 на сім'ю

48,87 м2Норма на сім'ю з 1 людини
62,52 м2Норма на сім'ю з 2 людей
76,17 м2Норма на сім'ю з 3 людей
89,82 м2Норма на сім'ю з 4 людей

Соціальні нормативи споживання природного газу в 2017 році

НормативПризначення

7 м3 на 1 м2 площіНа опалення житла (в опалювальний період)
6 м3 на людинуНа приготування їжі (газова плита)
9 м3 на людинуНа приготування їжі та підігрів води (газова плита при відсутності гарячого водопостачання та газового водонагрівача)
18 м3 на людинуНа приготування їжі та підігрів води (газова плита при наявності газового водонагрівача)

Соціальний норматив користування послугами з вивезення побутових відходів у 2017 році

НормативПризначення

0,4167 м3На 1 людину в місяць

При оплаті комунальних послуг одержувачі субсидії повинні оплачувати обов'язковий платіж, визначений для них органами соціального захисту, а якщо споживання за конкретний період перевищило встановлені норми, то за їх використання необхідно доплачувати понад обов'язкового платежу.

Як розрахувати субсидію в 2017 році?

Всі розрахунки є попередніми і не охоплюють всі критерії, які враховуються при призначенні субсидії. Наприклад, з урахуванням встановлених тарифів на тепло і газ багато громадян прагнуть отримати субсидію, не звіряючись з встановленими нормами, за якими компенсуються витрати на квартплату.

Згідно з Постановою №319 від 27 квітня 2016 року Кабмін урізав соціальні норми споживання газу населенням. При використанні скрапленого газу з метою опалення норма встановлена в розмірі 5,5 м3 на 1 м2 опалювальної площі, замість попередніх 7 м3. Для мешканців багатоквартирних будинків, які користуються газом для підігріву води та приготування їжі, норми споживання також були знижені.

Якщо обсяги споживання певної послуги перевищили встановлені соціальні норми, вони оплачуються за повним тарифом, який діє для розрахунку за цей вид послуг. Наприклад, для будинку з індивідуальним опаленням газом площею 50 м2 розрахувати суму, на яку поширюється субсидія, можна так:

1) 5,5 м3  * 50 м2 = 275 м3;

2) 275 * 6,879 = 1891,73 грн.

При перевищенні максимально допустимих обсягів використання газу за перевищені нормативи необхідно буде оплачувати без урахування субсидії.

Соціальна норма для надання субсидії з централізованого опалення дорівнює 13,65 м2 на 1 зареєстровану людину і ще 35,22 м2 на домогосподарство. Якщо в квартирі зареєстровано 2 проживаючих, то субсидіювана площа складе:

13,65 * 2 + 35,22 = 62,52 м2.

При проживанні в типовій 2-кімнатній хрущовці» площею до 46 м2 цієї соціальної норми цілком достатньо, щоб оформити субсидію.

Розрахунок розміру субсидії відбувається при множенні опалювальної площі квартири на поточний тариф на опалення з урахуванням певних коефіцієнтів. Якщо площа житла перевищує встановлені для соціальної компенсації норми, то за опалення площі, що перевищує нормативи, доведеться доплачувати вже без пільги.

Перерахунок субсидії на газ

Якщо субсидія на газ не була повністю використана протягом опалювального сезону, то до неї застосовується наступний підхід:

  • невикористана сума, рівна вартості 100 м3 природного газу (в перерахунку на актуальний тариф), зараховується на рахунок одержувача субсидії на наступний розрахунковий період;
  • невикористана сума, що перевищує еквівалент 100 м3, повертається до держбюджету.

Такий порядок повернення коштів застосовується по відношенню до осіб і домогосподарств, що використовують газ для потреб індивідуального опалення. Фактично сума, яка зберігається на рахунках споживачів становить близько 690 грн, з урахуванням поточного тарифу на газ 6,879 грн за 1 м3.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидія #розрахунок #2017 #газ #вода #послугиЖКХ
Оголошення
live comments feed...