• Головна
  • Сьогодні в Україні відзначають Прощену неділю
18:00, 26 лютого 2017 р.

Сьогодні в Україні відзначають Прощену неділю

Сьогодні у православних християн і греко-католиків останній день Масляної , а це означає, що сьогодні - Прощена неділя. Попереду чекає 40-денний піст - великий проміжок часу для очищення душі і тіла віруючого перед найважливішим християнським святом - Христовим Воскресінням.

І першим кроком до такого серйозного випробування була Прощена неділя, під час якої християни просили один в одного прощення за умисні, а часом і ненавмисні образи.

Зазвичай, в цей день українці йшли до церкви, де відразу ж після служби священик просив вибачення у пастви, а вона, в свою чергу, у нього. Потім просили вибачення у рідних, друзів, сусідів: «Прости мене», щиро, з глибини серця зверталися до ближнього. «Бог простить. І ти мене прости», - звучало у відповідь. Прохання повторювали тричі, а потім цілувалися і вважали, що заподіяна перед цим образа втратила свою гріховну сутність.

Також за сьогоднішнього дня прогнозували погоду на Великдень. Наші пращури вважали, що «Яка Прощена неділя, таким і Великдень буде». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #Прощенанеділя #Масляна
Оголошення
live comments feed...