• Головна
  • Етнографи наголошують, що Масляна – пережиток радянської влади
17:00, 25 лютого 2017 р.

Етнографи наголошують, що Масляна – пережиток радянської влади

Днями в одному з інтерв’ю, етнограф київського «козацького етнопарку» «Мамаєва слобода» заявив, що в Україні треба святкувати не Масляну, а Колодія.

Це свято, яке сягає корінням в історію України, а Масляна, за словами етнографа, до нас прийшла з Росії. Обидва свята припадають на останній тиждень перед Великим постом, цього року - на 20-26 лютого. Інша назва Колодія - Масляна.

«Колодій (Масляна) має суто національний зміст і у нього мало спільного з Масницею, якій в козацькій Україні не було - вона прийшла до нас з Росії, де у неї зовсім інший характер, пісні, ігрища, традиційні норми, і навіть страви готують, не такі, як на Колодія», - наголосив український етнограф.

А київський етнограф Олена Івановська оголосила поїдання млинців на Масляну «неукраїнської традицією». На її думку, їсти млинці з ікрою на Масляну придумали в СРСР.

«Традиція випікання млинців більшою мірою проникали саме за радянських часів. На всьому просторі Радянського Союзу впроваджували одні і ті ж свята, щоб традиції етносів, що входили до складу імперії, відходили на периферію. Адже є нормальна біологічна потреба: душа бажає свята», - додала етнограф.

На думку етнографа, істинно українська Масляна «акцентується на продовженні життя, освіту нових сімей, відродження етносу - тих моральних цінностях, які залишили нам наші предки і які ми зобов'язані берегти і примножувати». А млинці тут ні до чого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #млинці #гуляння #етнографи #Масниця
Останні новини
Оголошення
live comments feed...