• Головна
  • У 2016 році близько тисячі бізнесменів подали скарги на дії влади
18:30, 3 лютого 2017 р.

У 2016 році близько тисячі бізнесменів подали скарги на дії влади

У 2016 році до Ради надійшли 868 скарг від підприємців країни. Радою були повністю завершені 570 розслідувань по подібних звернень. Як повідомляється, це майже вчетверо більше, ніж у 2015 році.

Про це зазначено в опублікованому 3 лютого 2017 року прес-релізі Ради бізнес-омбудсмена.

«Тільки в фінансовому вираженні наша допомога бізнесу склала 6 млрд. грн., а за весь період нашої діяльності - більше 8,7 млрд. грн.», - зазначив бізнес-омбудсмен України, екс-міністр фінансів Литви і колишній європейський комісар з питань бюджету і фінансового планування Альгірдас Шемета.

Майже половина всіх звернень бізнесу бізнес-омбудсмена надійшла з Києва (371).

Регіонами-лідерами за кількістю поданих скарг стали Київська (94), Харківська (51), Одеська (41), Дніпропетровська (40) і Львівська (34) області.

Більшість поданих претензій (75%) припадає на представників малого та середнього українського бізнесу. Найчастіше скаржилися представники оптової торгівлі (20%), промислового виробництва (19%), сільського господарства (8%), приватних підприємців, ринку нерухомості (по 7%).

Переважна кількість скарг надійшла на дії податкових органів - 49%. За ними в антирейтингу омбудсмена йдуть силові структури, на яких довелося 19% всіх претензій, державні регулятори (8%) і органи місцевого самоврядування (7%).

При цьому в Раді бізнес-омбудсмена запевняють, що діалог з державними органами став продуктивнішим: частка виконаних рекомендацій зросла до 87% до кінця 2016 року. А Державна фіскальна служба, на яку стабільно надходить найбільше скарг, виконала 91% наданих Радою рекомендацій.

Торік Рада бізнес-омбудсмена підготував 3 пакети системних рекомендацій для Кабміну щодо захисту і контролю конкуренції, зменшення корупційних ризиків та створення умов для залучення інвестицій в сферу будівництва, взаємодії бізнесу і місцевих органів влади.

У 2016 році бізнес-омбудсмен підписав 5 меморандумів про співпрацю з ключовими державними органами, що впливають на бізнес-клімат в Україні: Національною поліцією, Національним агентством з питань запобігання корупції, Міністерством екології та природних ресурсів, Київською міською державною адміністрацією, Національним антикорупційним бюро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бізнес #скарги #Україна #підприємці
Оголошення
live comments feed...