• Головна
  • Головні нововведення 2017 року: до чого готуватися броварчанам?
08:00, 28 грудня 2016 р.

Головні нововведення 2017 року: до чого готуватися броварчанам?

У новорічну ніч вступає в силу багато нових законів, які змінять життя українців. Отже, що чекає на броварчан в Новому 2017 році?

1. Платні телеканали

1 січня 2017 року набирає чинності закон «Про внесення змін до Закону України» Про телебачення і радіомовлення». Завдяки цьому медіагрупи тепер зможуть вимагати з операторів платного телебачення плату за мовлення каналів в їх мережах

2. Нова пенсійна система

З Нового року, відповідно до закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», система нарахування пенсій зміниться. Так, 1 січня 2017 року запускається накопичувальна система виплати пенсій: кожен українець молодше 35 років, почне відраховувати частину своєї зарплати на майбутню старість. Такі відрахування акумулюються на індивідуальному рахунку, скористатися ними можна буде тільки після виходу на пенсію.

3.Мінімалка 3200

З Нового року вступає в силу законопроект №5130 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», відповідно до якого мінімальна заробітна плата підвищиться до 3200 грн. При цьому протягом усього 2017 року розмір мінімальної заробітної плати вже не буде змінюватися в залежності від перегляду прожиткового мінімуму.

4. Виросте зарплата вчителів

З 1 січня 2017 року посадові оклади вчителів підвищаться на два тарифних розряду - тобто, до 50%. Вчителі без категорії будуть отримувати від 3960 грн до 4853 грн. До того ж, виросте зарплата лікарів - на 30%. Іншим бюджетникам підвищать зарплату на суму до 30%.

5. Більшість студентів залишиться без стипендій

Це, мабуть, одне з найбільш обговорюваних і спірних нововведень 2017 року. Вже з 1 січня 2017 року суттєво скоротиться число одержувачів стипендій, але при цьому розмір стипендії зросте.

6. Нова ставка єдиного податку

З 1 січня 2017 року Україна зміниться ставка єдиного податку. З прийняттям змін до податкового законодавства, і зміною так званої «мінімальної зарплати», зміняться умови роботи суб'єктів підприємництва

7. Друга хвиля е-декларування

З ініціативи Національного агентства з попередження корупції, починаючи з 1 січня розширюється коло суб'єктів е-декларування. Зокрема, директори шкіл і ректори вузів також почнуть подавати е-декларації (як керівники навчальних закладів державної і комунальної форми власності), а також їх заступники.

8. У аграріїв заберуть пільги

Відповідно до Податкового кодексу, з 1 січня 2017 року всі аграрії переходять на загальну систему оподаткування. Якщо Верховна Рада України не затвердить якихось нових норм, то це відбудеться автоматично. У той же час дотації на сільське господарство в 2017 році збільшаться вдвічі і складуть 5,5 млрд грн. У 5 разів виросте бюджет Міністерства аграрної політики і складе 7,4 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закон #нововведення #гроші #новийрік #2017
Останні новини
Оголошення
live comments feed...