• Головна
  • 7 порад для броварчан, які корисно знати у сезон застуди
11:00, 18 грудня 2016 р.

7 порад для броварчан, які корисно знати у сезон застуди

Пам'ятаєте медсестру Людочку з фільму «Покровські ворота»? «Саме грипозний час! Тримайте ноги в теплі», - радила жінка, проводячи масову вітамінізацію населення. Сезон простуд в самому розпалі, до того ж зараз він триває довше, ніж в минулих роках - пора справді розібратися, як найкраще себе захистити.

  • Що таке застуда?

Найчастіше - це вірусна інфекція, що викликає запалення носа, горла і гортані. Все це ще називають «інфекцією верхніх дихальних шляхів», відокремлюючи від більш серйозних захворювань нижніх дихальних шляхів, на кшталт запалення легенів і бронхіту.

  • Хто більше схильний до застуд?

Насправді, все ризикують приблизно однаково. Ви захворієте не тому, що у вас «слабке здоров'я», а тому, що свідомо чи несвідомо контактуєте з людьми, які вже підхопили вірус і поширюють його на інших.

  • Як уникнути застуди?

Повністю ізолюйте своє житло від зовнішнього світу і станьте відлюдником. Але ви ж в своєму розумі, правда? Так що звикніться з думкою, що застудитися - це нормально.

  • А якщо носити маску - це зменшить ризик?

Ні, це надмірність. Можливо, її варто було б носити тим, хто вже захворів, щоб захистити інших від злісних вірусів, але повірте, буде краще для всіх, якщо ви просто посидите вдома.

  • Чому ми рідше застуджуємся влітку і частіше взимку?

Тому що в холоди ми частіше знаходимося в приміщеннях, де разом з нами виявляються заражені люди, а вірусам куди простіше поширитися в обмеженому просторі, ніж на вулиці.

  • А взагалі, наскільки небезпечно застудитися?

Для більшості людей застуда сама по собі не є небезпечною, просто її прояви вкрай неприємні, навіть якщо тривають недовго. А ось що дійсно небезпечно, так це ускладнення хвороби.

  • Чому не можна приймати антибіотики?

Тому що застуду викликають віруси, а антибіотики проти вірусів безсилі. Вони вбивають не вірус, а бактерії (в тому числі корисні). Причому через неграмотний прийом антибіотиків в організмі з'являються шкідливі бактерії, стійкі до цього виду ліків. До речі, як показало опитування Всесвітньої організації охорони здоров'я, 64% людей в світі помилково вважають антибіотики ліками від застуди та грипу. Тривожний результат!

 У будь-якому випадку будьте обережними! Бережіть себе!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#застуда #грип #лікування #відповіді
Оголошення
live comments feed...