• Головна
  • На що чекати броварчанам після підвищення мінімалки?
09:30, 18 грудня 2016 р.

На що чекати броварчанам після підвищення мінімалки?

На наступному пленарному тижні Верховна Рада розпочне розгляд державного бюджету на 2017 рік. Депутати вже попередньо затвердили проект бюджету, але все переплутала ініціатива Кабінету Міністрів про підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень. Через це виникла необхідність все заново перерахувати і переглянути.

Підвищення мінімальної зарплати не тільки ускладнило бюджетний процес, але і таїть в собі чимало сюрпризів для трудящих. Ініціатива уряду тільки на перший погляд здається соціально справедливою.

Отже, в бюджетній сфері мінімальна тарифна ставка буде встановлюватися Кабміном, а в небюджетній сфері підприємства будуть самостійно в колективних договорах визначати тарифні ставки. Мінімальна ставка не може бути нижче прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня календарного року.

Також в цьому законі є важливі уточнення з приводу пенсій. До 31 грудня 2017 року продовжено тимчасовий порядок обмеження виплат пенсій працюючим пенсіонерам. Також на рівні 2016 року збережено обмеження максимального розміру пенсій - 10 740 гривень.

Відзначимо, що розмір мінімальної пенсії прив'язаний до прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Він ніяк не пов'язаний з рівнем мінімальної зарплати. Зараз в проекті бюджету йдеться про підвищення пенсій всього лише на 10%.

Про такі обмеження в уряді намагаються не говорити, постійно повторюючи гасла про магічної цифри «3200».

Тож, після того, як Верховна Рада «під ялинку» затвердить бюджет на 2017 рік, підвищення зарплат дійсно відбудеться, але буде воно не для всіх. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зарплата #уряд #гроші #мінімалка
Оголошення
live comments feed...