• Головна
  • На Київщині за ухилення від сплати податків підприємство оштрафовано на 5,6 млн.грн
12:47, 26 листопада 2016 р.

На Київщині за ухилення від сплати податків підприємство оштрафовано на 5,6 млн.грн


Підприємство, що займається продажем палива, ухилилося від сплати податків на 26,6 млн. гривень, повідомляє Головне управління ДФС у Київській області.  

У ході проведення позапланової перевірки товариства «Х» встановлено проведення безтоварних операцій по купівлі-продажу палива, надання послуг із охорони, аудиторських, рекламних, інформаційних та маркетингових послуг товариству «Y». Товариство «Y» письмово поінформувало слідство про непричетність їх до ведення фінансово - господарської діяльності підприємства та відсутність документів на здійснення операцій.

Як встановило слідство, з метою мінімізації податкових зобов’язань з ПДВ, а в подальшому і з податку на прибуток, товариство «Х» спільно з товариством «Y» формально уклали договір про надання консультаційних послуг і виписали дві податкові накладні. Згодом, посадові особи замінили дату укладання договору, щоб створити видимість його довгострокового виконання. У слідства наявні протоколи допиту посадових осіб ще 5 підприємств по їх взаємовідносинах із товариством «Х» щодо непричетності їх до ведення фінансово - господарської діяльності.

За результатами перевірки було донараховано 32,2 млн. грн., з яких 5,6 млн. гривень – штрафні санкції. Загалом, у 2016 році на Київщині при перевірках ризикових суб’єктів господарювання донараховані 57,5 млн. грн. податків та 16,6 млн. грн. штрафних санкцій.

Що варто знати броварчанам, аби не втрапити у халепу відкриваючи власну справу

Отже, на підприємницьку діяльність, не заборонену законом має право кожен громадянин. Займатися підприємництвом має право фізична особа з повною цивільною дієздатністю, яка досягла 18 років. Здійснювати таку діяльність можна тільки за умови її державної реєстрації. Однак, займатися підприємництвом чинне законодавство дозволяє не всім. Не можуть суміщати свою діяльність з підприємницькою окремі категорії державних службовців, працівники органів прокуратури, СБУ, МВС, судів та інших урядових органів, а також особи, яким здійснювати певні види діяльності заборонено рішенням суду. Фізичні особи вправі здійснювати підприємницьку діяльність як зі створенням, так і без створення юридичної особи. Фізична особа, яка на законних підставах займається підприємництвом без створення юридичної особи, набуває статусу фізичної особи-підприємця.

Підприємцям Броварщини варто нагадати, що умисне ухилення від сплати податків карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. А ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб караються штрафом від п'ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Більше про відповідальність за ухилення від сплати податків, читайте у Кримінальному кодексі України (стаття 212)

Нагадаємо, нещодавно ми розповідали на 4594.com.ua , що потрібно знати броварчанам, купуючи авто на закордонних номерах.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податки #ДФС #підприємницька #діяльність #Київщина
Оголошення
live comments feed...