• Головна
  • Обвал гривні: Що робити броварчанам з грішми при коливанні курсу валют (ВІДЕО)
10:45, 17 листопада 2016 р.

Обвал гривні: Що робити броварчанам з грішми при коливанні курсу валют (ВІДЕО)

Паніка серед населення стрімко погіршує ситуацію на валютному ринку

Падіння гривні відносно долара на початку цього тижня було зупинене Національним банком, який вийшов із валютою на міжбанківський ринок і погасив надлишковий попит. За кілька днів розбагатіли, хто мав валюту та встиг її поміняти на гривні за високим курсом.

Прості українці кажуть, що хтось просто хотів заробити на коливанні курсу. Водночас експерти запевняють, що причин для обвалу немає, а довіру до гривні обвалюють мітинги, застереження влади про теракти та різкі заяви політиків у бік Нацбанку. Так само погіршили ситуацію і вчорашні заяви самої очільниці НБУ, які багато хто сприйняв із пересторогою. Як наслідок – іноземні компанії почали активніше скуповувати валюту на міжбанку, а населення побігло в обмінники, побачивши зміни у валютних курсах.

Як пояснив директор департаменту відкритих ринків Нацбанку Сергій Пономаренко: "Ми подивимося, яка ситуація буде завтра. Але в будь-якому випадку наш підхід до ринку не зміниться. Ми спостерігаємо за коливаннями, і якщо вони досягають певних значень, ми виходимо на ринок і їх гасимо".

Фахівці розходяться в думці, чи вчасно НБУ вийшов із продажем валюти, чи це варто було робити днем раніше. Однак усі експерти наголошують, що серйозний обвал гривні не загрожує. До цього призводять значно серйозніші чинники – припинення співпраці з МВФ, проблеми з експортом чи масовий відтік інвестицій. А цього поки що немає, та й нинішні коливання не надто критичні.

Служба безпеки України раніше заявила, що Росія з 15 листопада почне вводити в дію план з дестабілізації ситуації в Україні.

Українцям же радять згадати, що вони вже пережили курс у 40 гривень за долар – і не останню роль у цьому роль зіграла паніка. Тому простим громадянам фахівці радять не скуповувати долари за останні гривні, аби не посилювати ажіотаж і навантаження на українську валюту, а просто стежити за подіями.

Варто зазначити, шо в Броварах міняйли продають доллар вже за 28 грн, а в банках готівковий долар подорожчав до 26,8 - 27,5 грн.

rehc ,hjdfhb

rehc ,hjdfhb

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#курс #валют #гривня #Бровари #банки

Коментарі

Оголошення
live comments feed...