• Головна
  • З Нового року в аптеках Броварів знизяться ціни на ліки
15:52, 16 листопада 2016 р.

З Нового року в аптеках Броварів знизяться ціни на ліки

З 1 січня 2017 року Кабмін вводить державне регулювання цін на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Такі дії Уряду  мають забезпечити зниження цін в аптеках.

  На визначений перелік ліків будуть встановлені граничні ціни на рівні не вищому, ніж у Польщі, Латвії, Словаччині, Угорщині та Чехії. Перелік лікарських засобів та граничні ціни на них буде затверджено Міністерством охорони здоров’я і оприлюднено на офіційному сайті.

  Також, з 1 квітня 2017 року запроваджується відшкодування вартості ліків від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу, бронхіальної астми. Пацієнти зможуть отримувати необхідні ліки в аптеці безкоштовно (або із суттєвою знижкою) за рецептом лікаря.

  Ліки, вартість яких буде відшкодовуватись, призначатимуть сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Препарат конкретної торговельної марки пацієнт вибиратиме в аптеці самостійно.

    З приводу наведених реформ, цікавою є думка Прем’єр-міністра України:

«Кожен раз, коли ми починаємо займатися такими системними рішеннями, відчуваємо опір як системи, так і тих, хто на цьому заробляв шалені статки. До того рішення, яке було ухвалено, ми йшли не один місяць, адже хтось завжди намагався заважати, збити зі шляху. Сподіваюся, представники фармацевтичного ринку країни поставляться з розумінням до ініціативи, не будуть шантажувати Уряд та суспільство та приймуть правила щодо формування справедливої ціни», — зазначив В. Гройсман.

Слід зазначити, що в проекті Державного бюджету на 2017 рік передбачено 500 млн грн на відшкодування вартості ліків, ще 632 млн грн закладено на відшкодування вартості інсуліну.

Крім того, з наступного року вводиться регресивна роздрібна надбавка на ліки (націнка аптеки). Чим дорожча вартість ліків, тим меншою буде роздрібна надбавка на них. Це стимулюватиме аптеки продавати більше препаратів за доступними цінами.

    Нагадаємо, Володимир Гройсман з самого початку свого перебування на посаді прем’єра обіцяє справедливі пенсії та дешеві ліки. З 1 грудня 2016-го в Україні на 10% підвищать мінімальні пенсії, а з 1 січня 2017-го обіцяють знизити вартість ліків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #ліки #аптека #вартість #Уряд
Оголошення
live comments feed...