• Головна
  • У міській раді розбиралися що то таке – видатки на УЖКГ?
16:56, 12 листопада 2016 р.

У міській раді розбиралися що то таке – видатки на УЖКГ?

Розповідати про структуру видатків та їх розміри по управлінню прийшла начальник УЖКГ Галина Плотнікова  та начальник фінвідділу міськради Наталія Постернак.

На засіданні були присутні: Євген Грєдунов, Леонід Черепейнік, Андрій Василенко, Вадим Мутило, Володимир Опалько, Юрій Чередник, Ірина Веремчук, Сергій Батюк, Вадим Андрієвський, Микола Зінченко та секретар міськради Петро Бабич, журналісти та громадські активісти.

Тема видатків по УЖКХ викликала жваву дискусію та багато запитань. Наприклад, депутати зацікавилися рівнем заробітних плат в середньому по управлінню, намагаючись зрозуміти причини збитковості комунальних підприємств.

Зверталася увага на те, що необхідно мати вплив на формування видатків бюджету аби не було голосування незрозуміло за що. Як висловився депутат Андрій Василенко, «за кота в мішку».

За словами Василенка, він і у минулому році теж уникнув голосування за бюджет, бо не розумів, на що підуть кошти, і як передбачається їх витрачати.

У цілому засідання проходило поетапно: на кожне запитання шукалася відповідь, то ж у результаті виявилося наступне:

  • у місті не має машини для обрізки високих дерев (орендують для проведення подібних робіт);
  • вже розпочато процес оформлення закупівлі снігоприбиральної машини, процес проходить з використанням електронної системи державних закупівель «Прозоро», тому вдалось зекономити близько 140 тис. гривень;
  • на випадок зимових ожеледиць запасів солі та піскосоляної суміші для посипання доріг вистачає – за словами Плотникової;
  • місто не має куди вивозити сніг, полігонами Бровари не обзавелися, тому сніг складується на території міста.

Далі в ході засідання почали обговорювати дотаційні питання. Депутати переконалися, що дотування певної категорії споживачів породжує несправедливість щодо інших, хоча у дотаційний котел вкладаються всі платники податків міста.

Таким чином, замість розгляду бюджетного запиту по Міській програмі утримання та розвитку об’єктів ЖКГ виникла дискусія по конкретних адресах виборчих округів депутатів.

Тому було піднято питання встановлення пріоритетності, або за яким принципом об’єкти включають до програми. За словами тієї ж Плотнікової, критеріїв багато, але доводиться спиратися на «крайню необхідність».

То ж видатки загального фонду прогнозовано складуть 54 212 700 грн, а по спеціальному фонду 125 385 400 грн. Разом запит УЖКГ на 2017 рік складає 179 445 100 грн. Можна вже зараз сказати, що попереду перегляд усіх видатків та скорочення витрат на ті статті, які не вважаються приоритетними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #УЖКГ #видатки
Оголошення
live comments feed...