• Головна
  • Броварська ОДПІ відзвітувала про перевірки підприємців. Чи має право підприємець відмовитися від перевірки?
15:47, 12 листопада 2016 р.

Броварська ОДПІ відзвітувала про перевірки підприємців. Чи має право підприємець відмовитися від перевірки?

«З початку року фахівцями аудиту проведено 211 документальних перевірок, з них 180  позапланових  та 31 планова перевірка.  За  результатами перевірок до бюджетів усіх рівнів донараховано понад 90 млн. грн. податкових зобов’язань», - розповідає прес-служба Броварської ОДПІ.

Усі вони за повідомленням прес-служби, проводяться в зв’язку з ліквідацією підприємств, за ухвалами суду, у зв’язку з встановленням невідповідностей у податковій звітності та з інших підстав, що встановлені чинним законодавством.

Відповідно до Закону  України від 28.12.2014 року № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу Україну та деяких інших законодавчих актів України щодо податкової реформи» встановлено, що у 2015 та 2016 році перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців з обсягом оборотів до 20 млн. гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, або за заявою самого суб’єкта господарювання щодо його перевірки та згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Ось що говорять з цього приводу адвокати:

При проведенні планової виїзної перевірки абсолютно будь-яким контролюючим органом право на проведення самої перевірки виникає у перевіряючих лише тоді, коли суб'єкту підприємницької діяльності не пізніше ніж за десять календарних днів до дня проведення перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати її проведення.

В силу ст. 5 Закону № 877 повідомлення повинно містити дату початку та дату закінчення планової перевірки, найменування юридичної особи або ПІБ фізособи, відносно яких буде здійснюватися перевірка, найменування органу державного нагляду (контролю).

Повідомлення повинно бути відправлено рекомендованим листом або телефонограмою, або вручається особисто керівнику (його уповноваженій особі) під розписку. Цією ж нормою передбачається, що суб'єкт господарювання має право не допускати посадову особу перевіряючого органу для здійснення перевірки в разі неодержання зазначеного повідомлення.

Будь-яка (планова або позапланова перевірка) повинна здійснюватися в присутності керівника або його заступника, або уповноваженої особи суб'єкта господарювання (п. 11 ст. 4 Закону № 877). Перед початком перевірки перевіряючий вносить запис до відповідного журналу суб'єкта господарювання.

Доречно буде зазначити, що при проведенні перевірки податковий інспектор (або представник іншого контрольно-наглядового органу) зобов'язаний надати особисте посвідчення та направлення на перевірку, підписане керівником податкової служби, скріплене печаткою.

Між іншим, не кожен «папірець», представлений ​​перевіряючими, є направленням, тому що в направленні для проведення планової виїзної перевірки повинні бути вказані:

  • дата його видачі;
  • назва органу державної податкової служби;
  • мета і вид перевірки;
  • підстави, дата початку та дата закінчення перевірки;
  • посади, звання та прізвища перевіряючих (ст. 11-2 Закону про податкову службу).

Згідно ЗУ № 877, планова перевірка не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів, якщо інше не передбачено законом. А інше, до слова буде сказано, встановлено ст. 11-1 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні».

Так, у разі якщо фізособу перевіряють податкові органи, то термін планової перевірки суб'єктів малого підприємництва не може перевищувати 20-ти робочих днів, продовжити ж таку перевірку можна до 10-ти робочих днів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #ОДПІ #перевірка
Оголошення
live comments feed...