• Головна
  • Уряд компенсує витрати на оплату ЖКХ тим, хто не встиг оформити житлову субсидію
11:47, 12 листопада 2016 р.

Уряд компенсує витрати на оплату ЖКХ тим, хто не встиг оформити житлову субсидію

Буде також компенсовано витрати на комунальні послуги за листопад у разі звернення за допомогою протягом двох місяців з дати початку опалювального періоду.

Незалежно від виду опалення - централізоване теплопостачання чи індивідуальне газове або електричне опалення – у разі надходження заяви про призначення субсидії, до прикладу у грудні, безповоротна допомога Уряду буде призначена з початку опалювального сезону. Тобто держава відшкодує комунальні витрати родини за два місяці.

Крім того, у разі подання заяви на призначення субсидії протягом трьох місяців з моменту підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, субсидія призначається з дати  підвищення тарифів.

Тобто, якщо у жовтні змінюється тариф на один з видів послуг, наприклад холодне водопостачання та водовідведення, субсидія буде призначена з 1 жовтня, навіть якщо звернення надійде значно пізніше, скажімо у грудні.

 Відповідне рішення зафіксовано у Постанові Кабінету міністрів України №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Рішення про  дату початку (закінчення) опалювального періоду приймають виконавчі органи сільської селищної, міської ради або місцеві держадміністрації.

Також. Уряд видав розпорядження, згідно з яким, якщо людям, які отримують житлові субсидії прийшли платіжки з заборгованістю за тепло, газ чи електроенергію, які використовували ці енергоносії для опалення за минулий опалювальний період, постачальники комунальних послуг зобов'язані їх перерахувати.

Кабмін вніс зміни в чинні постанови №534 і №409, якими уточнено порядок розрахунку і повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), послуг з газо- і електропостачання для індивідуального опалення, в частині недопущення нарахування та обліку будь-якої заборгованості на особовому рахунку одержувача субсидії після відповідного розрахунку за результатами опалювального періоду.

Документ виключає нарахування заборгованості отримувачів субсидій в майбутньому і вирішує питання з уже "помилково" нарахованими боргами.

Тому постачальники послуг повинні перерахувати платіжок за минулі місяці і одержувачі субсидій, які сумлінно оплатили ці незаконні борги, отримають нові платіжки із зазначенням суми переплати, - сказано в повідомленні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #субсидії #нарахування #Уряд
Оголошення
live comments feed...