• Головна
  • Чому у Броварах часто зникає світло і кому і що за це буде?
14:14, 11 листопада 2016 р.

Чому у Броварах часто зникає світло і кому і що за це буде?

Часті відключення світла багатьом знайомі ще з 90-х років минулого століття. Та й пару років тому доводилося знову пригадати, що таке регулярні відключення світла. Але зараз все начебто прийшло в норму, то ж не дуже зрозуміло, чому так часто зникає звичне та необхідне світло, а разом з ним і можливість трохи обігріти квартири.

У міськвиконкомі кажуть, що дійсно останнім часом багато звернень з проблем електрики, телефонують з різних вулиць. Та Старотроїцька може побити усі рекорди, по складається враження, що там електрика взагалі частіше відсутня, ніж працює у звичайному режимі.

Так як кількість звернень стала вже кричущою. Міський голова доручив заступнику з комунальних питань розібратися у ситуації, бо на оперативну нараду представники РЕМу не прийшли, щоб отримати вказівки напряму.

За словами керівника відповідальної за електропостачання у Броварах структури Юрія Сливи, причина відключення проста, як 5 копійок:

«Причина тільки одна – перевантаження. Нечесний хтось є на руку, просто крадуть електроенергію, включаються незаконно. В минулому році була подібна ситуація, ми провели ряд заходів. По Старотроїцькій теж пророблена певна робота, поки що ці дні не відключалися».

Якщо підключати додаткові електроприлади, офіційно використовуючи 5-6 кВт, а при цьому тягнути на усі 10 кВт, то спрацьовує автоматичне відключення. Така ж сама реакція на працю електричного котла.

Тому електропостачальники закликають не намагатися обдурити державу, бо це повертається проти самих брехунів. А разом з ними страждають сусіди.

При цьому у РЕМі запевнили, що вже розробили графік перевірки мікрорайону, щоб виявити енергокрадіїв. Тому у подальшому таких проблем вже не буде.

До речі, за використання електрики без лічильника або самовільне підключення до електромережі передбачено покарання – штраф і навіть кримінальну відповідальність

Розрахунок штрафу здійснюється:

  • за тарифами для споживачів відповідної групи та класу напруги, які діяли під час порушення;
  • за величиною розрахункового добового споживання електричної енергії;
  • за кількістю днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог.

Карна відповідальність прописана у ст. 188-1 Кримінального кодексу України:

«Розкрадання електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов'язкове) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи будь-яким іншим способом, карається штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 3 років».

Така норма діє, якщо самовільним підключенням було завдано значної шкоди, який в 100 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. За повторне самовільне підключення можна позбутися волі на строк до трьох років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #відключення #світло
Оголошення
live comments feed...