• Головна
  • Броварській освіті теж потрібно півмільярда гривень
08:35, 11 листопада 2016 р.

Броварській освіті теж потрібно півмільярда гривень

У той же час, це перше засідання в рамках слухань по бюджету, на якому було багато активістів, членів Громадської ради при управлінні освіти, представників батьківських комітетів.

Перша частина зустрічі була присвячена більше спілкуванню з депутатами. З бюджетного запиту управління освіти вони побачили, що на освіту у 2017 році потрібно близько 310 млн грн на поточні видатки (оплата праці, харчування дітей, комунальні тощо), з них очікується 100 млн освітньої субвенції з держбюдету, тож реальна потреба – 210 млн. А також близько 100 млн з бюджету розвитку на капітальні видатки. Сюди закладають, як повідомили освітяни: ремонти дахів, заміну вікон, реконструкцію систем водовідведення у навчальних закладах etc, також ремонт старої будівлі БДЮТ – його знову зроблять садочком.

Розмова знову верталася до того, що планують зробити багато, а коштів на все не вистачає. Як повідомила начальниця фінуправління, бюджет Броварів на 2017 рік очікується у сумі 450 млн грн. Кому віддавати ці гроші, якщо і освіта, і медицина просять по півмільярда, а в місті ще ж є інші проблеми?

Навантаженням на місцевий бюджет є фінансування професійного ліцею: в 2016 році на його утримання пішло близько 11 млн грн, в 2017 закладають 12,7 млн.

Однією з проблем галузі назвали низькі зарплати та повідомили, що преміювати працівників освіти зможуть лише за результатами 1 півріччя 2017-го у разі залишку вільних коштів. У той же час начальниця управління освіти Оксана Мельник зазначила, що заборогованості по зарплаті у Броварах немає, а завдяки проведеним заходам по енергоефективності, утепленню, заміні вікон на 2017 рік закладають на комунальні послуги меншу суму, ніж у 2016-му.

Присутній на зустрічі активіст, помічник депутата, експерт з будівельних питань Олександр Короленко нагадав про таку процедуру як енергоаудит: було б логічно провести його по усіх закладах і вже тоді робити висновки: де і що ремонтувати чи утеплювати. Начальниця фінуправління притримувалася думки, що вони зроблять у різних школах утеплення в різних місцях і подивляться на результати: з того, буде зрозуміло який шлях ефективніше.

Порушили питання дитсадочку “Зірочка”, ясельний корпус якого визнано аварійним і наразі стоїть питання, що з ним робити: зносити чи ремонтувати, та куда переселяти дітей. Ігор Романенко висловив думку, що в бюджет треба закладати кошти на проектування нового корпусу.

Трохи врятувати ситуацію з ДНЗ у місті повинен садочок “Оленка” (коли БДЮТ звільнить приміщення і переїде до нової будівлі, тут почнеться ремонт, на який потрібно 10 млн грн з урахуванням придбання меблів та обладнання). Садок повинен вмістити в себе 12 груп.

Загалом відповідно до запитів від адміністрацій броварських дитячих навчальних закладів в цьому році сформовано бюджетний запит щодо капітальних ремонтів від управління освіти на 92 млн грн. Нагадаємо, минулого року сума була майже 53 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #освіта #кошти #бюджет
Оголошення
live comments feed...